Інші результати
Нещодавно в Києві відбулася важлива подія – форум на тему: «Комплексні рішення технологічного оснащення сцени театрально-видовищних закладів культури. Тенденції та інноваційні технології для сцени театрально-видовищних закладів культури». Форум об’єднав людей різних професій: режисерів, художників, світлотехніків, звукоінженерів, творчих людей з різних міст, фахівців театрів, інсталяційних і прокатних компаній.
Відкриття форуму почалося з доповіді: «Цілі та завдання театрального форуму». Підготував тему та конструктивно роз’яснив директор ТОВ «Юритмікс» – Молнар Олександр. Продовжив естафету театрального форуму технічний директор ТОВ «Юритмікс» – Марков Віктор. Він детально розкрив тему: «Законодавчі та нормативні документи – з чого починається комплексний підхід при реконструкції в театрі. Проблеми та їх вирішення на кожному з етапів реконструкції». Наступним доповідачем став https://tik-tak.kiev.ua/– технічний директор ТОВ «Тік-Так» з темою доповіді: «Цифрові та мережеві технології в звуковому устаткуванні». Під час доповіді було докладно висвітлено специфікацію цифрових протоколів мережевого обладнання, та про частотну координацію. Було наведено багато прикладів з власної практики інсталяцій великих сцен та різних концертних майданчиків.
Президент групи компаній «AcousticGroup» – Лівшиць Анатолій, та керівник інженерного відділу – Фрідліб Євген виступили з доповіддю: «Акустика концертних і театральних залів. Практичні приклади реконструкції залів. Сучасні акустичні матеріали та рішення щодо зниження шуму від систем ОВК». Завдяки розгорнутій та обґрунтованій доповіді стало зрозумілим важливість збереження первинної акустики. Наведені були приклади покращення її за рахунок сучасних акустичних матеріалів, що застосовуються на практиці при реконструкції в театрально-видовищних закладах культури.
Для учасників форуму справжнім відкриттям став Бороц Шандор – президент Угорського центру OISTAT (Міжнародна організація сценографів, театральних архітекторів, техніків театру). Бороц Шандор є членом правління Угорської асоціації театральної технології. В рамках форуму він висвітлив тему: «Комплексні рішення технологічного оснащення театрів Європи. Театральний інженерний консалтинг». Угорський гість методично та покроково розкрив тему доповіді, щоб кожний зміг перейняти досвід європейських колег у практичному застосуванні сучасних театральних технологій.
Надзвичайну цікавість викликала тема: «Перспектива систем відображення в театральних об’єктах культури. Тенденції та інновації». Презентував тему фахівець з AV систем компанії «Літер» – Русанов Олександр, разом з Полішко Олександром – фахівцем з управління проектами. Вони продемонстрували об’єктивну доповідь про використання інноваційних технологій ХХІ століття в театрально-видовищних закладах культури. Поділилися своїми надбаннями функціональності візуального ефекту при застосуванні проекційного обладнання, світлодіодного рішення. Або ж за допомогою конструювання з РК панелей різноманітних візерунків, усі елементи можуть між собою поєднуватися або використовуватися по окремо. Пізнавальною також стала інформація про використання “псевдо-голограм” в системах візуального оформлення сцени. Всі питання які були підняті, є особливо доцільними в сьогоденні, тому що використання їх можливе і поза межами майданчика сцени.
Наступну демонстраційну тему форуму: «Сучасні протоколи управління світлом», представив спеціаліст із систем управління світлом – Вертей Валентин. Він показав багато можливих практичних застосувань різних сучасних протоколів за допомогою світлових пультів. Доповнив та продовжив тематику управління світлом – регіональний менеджер англійської компанії AVOLITES – Адилходжаєв Азіз. Фахівець AVOLITES виступив з доповіддю: «Критерії вибору системи управління світлом для театру, концертної діяльності, інсталяцій». Особливий інтерес викликала тема театрального режиму роботи системи Titan. Де за допомогою різних режимів трекінгу можна здійснити практично будь-які задуми художника по світлу. Розгорнута тема стала своєчасною, тому послідовність ознайомлення з практичним використанням усіх можливостей операційної системи Titan, запланували додатково продовжити наступного дня. Було продемонстровано значні можливості застосування пультів Avolites в театрах, інсталяціях і на ТБ. Завдяки широкій та вичерпній доповіді представника англійської компанії для багатьох присутніх стало більш зрозумілим практичне управління сучасними світловими пультами в театрально-видовищних закладах культури і не тільки.
На сьогодні в Україні немає учбових закладів, де готували б технічних працівників для роботи з сучасним інноваційним обладнанням. Адже це так необхідно для театрально-видовищних закладів культури. Тому теми, які розглядалися під час форуму, були актуальними для усіх присутніх. Учасники вели активні дискусії та отримували обґрунтовані відповіді на свої питання від провідних фахівців. Вони з завзятістю ділилися своїм досвідом роботи в реконструкції та оснащенні театрально-видовищної сфери. Подібний формат живого спілкування організаторів та учасників форуму допоміг знайти відповіді на багато запитань у прийнятті комплексних рішень технологічного оснащення. Тенденціях та інноваціях технологій для сцени театрально-видовищних закладів культури. В цілому, захід був дійсно раціональним та інформаційним, охопивши всі етапи практичного застосування та впровадження інновацій в театрально-видовищній сфері. Тож, організатори висловлюють щиру подяку всім, хто зміг відвідати захід, ставив слушні питання та давав фахові коментарі. Сподіваємось на подальше плідне спілкування та співробітництво.