Інші результати
Німецький університет імені Філіппа у Марбурзі, був заснований в 1527 році гессенським ландграфом Філіппом Великодушним. Філіпп був одним з перших протестантських правителів у Європі, а заснований ним університет – другою протестантською школою в історії Німеччини. Наближається дата півстолітньої річниці з дня відкриття Університету. За цей час він став одним з найвідоміших вузів Німеччини. Навчання в університеті ведеться на 16 факультетах, які відвідують близько 26 500 студентів. На поточний момент навчальний заклад не має вираженої релігійної приналежності.
Нещодавно в приміщеннях університету імені Філіппа були встановлені нові системи безпровідних мікрофонів: ULX-D і QLX-D від Shure. Вони гарантують оптимальну чистоту звуку і розбірливість мови в лекційних залах. У цілому, в аудиторіях Марбурзького університету використовується 30 безпровідних каналів системи Shure ULX-D і 14 каналів QLX-D. Крім того, в закладі працюють ще 70 каналів аналогової системи безпровідних мікрофонів Shure SLX. Велика частина яких буде замінена на системи QLX-D в рамках запланованого німецьким урядом подальшого перерозподілу ліцензій на радіочастоти, відомої як програма Digital Dividend II.
“Наші перші канали ULX-D ми придбали відразу після виставки «Prolight+Sound» в 2012 році. Ми були першими покупцями системи ULX-D в Німеччині”, – згадує Йен Клагес. Він є фахівцем технічної підтримки з відділу розподілених систем центру комп’ютерних систем і технічного обслуговування Марбурзького університету імені Філіпа. – “Ми шукали систему безпровідних мікрофонів, здатну надійно працювати від акумуляторних батарей. І саме інтелектуальна технологія ULX-D проявила себе в цьому відношенні дуже добре. У минулому нам часто доводилося нашвидку створювати імпровізовані рішення для посилення звуку в головній аудиторії. Саме там проводяться найбільш масштабні з наших заходів. А через те, що батареї безпровідних мікрофонів сідали прямо під час проведення важливих заходів, без вимушеної імпровізації було не обійтись. Тому при заміні обладнання – час роботи від батарей і ефективне управління були нашими основними критеріями”.
Shure ULX-D, і QLX-D створювалися з усвідомленням важливості сучасного, ефективного використання енергії. Літій-іонні батареї Shure SB900, що використовуються в обох системах, не мають ефекту пам’яті, працюють довго і володіють дуже точним індикатором рівня заряду. “Те, як працюють ці акумуляторні батареї, просто разюче! До сих пір в роботі систем QLX-D або ULX-D не траплялося жодної помилки. Але ж ми використовуємо їх кожен день по вісім-десять годин поспіль”, – пояснює Клагес. – “Точність індикатора залишку заряду теж бездоганна. Я використовував їх без будь-яких проблем до тих пір, поки заряду не залишалося всього три хвилини. Для нас це дуже важлива особливість. Якість звуку безпровідних систем Shure – це ще й хороший мотивуючий фактор”, – продовжує Клагес. – “Для початку університет встановив чотири канали ULX-D в головній аудиторії, потім ще чотири в найбільшому лекційному залі, де ще були встановлені системи SLX. Це дозволило нам провести пряме порівняння між ними – і перемога ULX-D була беззастережною”.
Технічний персонал університету в Марбурзі нічого не залишав на волю випадку, уважно вибираючи навіть мікрофони окремо для кожного лекційного залу. “Для кожної аудиторії було передбачено два безпровідних канала, ручний мікрофон з капсулем SM86 і натільний передавач з гарнітурою Beta 53,” – розповідає Клагес.
Влітку 2016 року на території Марбургського кампусу був відкритий новий лінгвістичний дослідний центр проекту Deutscher Sprachatlas (Німецький Лінгвістичний Атлас). Який являється державною установою з багаторічною історією, присвяченого вивченню численних і різноманітних діалектів німецької мови. “З урахуванням цільового призначення центру, вимоги до якості звуку в головній аудиторії були особливо високі, – ділиться Клагес. – Настільки високі, що для того, щоб відповідати очікуванням, ми запросили в якості експерта шановного німецького консультанта по акустиці і технічного журналіста Ансельма Гйортца. У підсумку університет почав використовувати системи QLX-D, які забезпечили максимальну чіткість і розбірливість пропущеної через підсилювач мови в закритому приміщенні”.
Сумісність приймачів ULX-D і QLX-D з мережевими технологіями на основі Ethernet дозволяє використовувати з ними утиліту безпровідного управління Wireless Workbench (WWB6). Вона, на думку Йена Клагеса, надзвичайно корисна в повсякденній роботі. “Ми збираємося активно використовувати Workbench для того щоб розуміти, що відбувається в кожному лекційному залі. А також для віддаленого доступу до систем, – розповідає Клагес про переваги Wireless Workbench. – Ми працюємо з багатьма взаємопов’язаними і взаємозалежними мережами, і такий вид моніторингу для нас велике підмога”.
Крім якості звучання, технології акумуляторних батарей та переваг Wireless Workbench, Йен Клагес виділяє ще кілька важливих аспектів. “Найголовніше – безпровідні системи Shure легко встановити і працювати вони будуть нескінченно довго. Це має дуже велике значення для наших професорів і лекторів, яким потрібні безпровідні передавачі, які використовуються і працюють без будь-яких проблем”, – підсумовує він. Цифрова безпровідна система Shure ULX-D і QLX-D – це надійне безпровідне функціонування, що поєднується з простотою налаштування і цифровою якістю звуку.