Інші результати
Як всім відомо, створення будь-якого проекту (від ремонту квартири до створення клубу) починається з питань – ЩО Я ХОЧУ І СКІЛЬКИ ЦЕ МЕНІ КОШТУВАТИМЕ?
Відповісти на питання – ЩО Я ХОЧУ? – не так-то просто при створенні систем з використанням звукопідсилювального , світлового та сценічного обладнання.
ЧОМУ, запитаєте Ви? ….
Тому що з 2012 року створювати проекти з використанням звукопідсилювального, світлового, сценічного обладнання для різних об’єктів може тільки сертифікований головний інженер проекту (ГІП), і лише він повинен оформити проектну документацію будь-якого проекту в суворій відповідності з діючими державними стандартами на будівництво об’єктів. І тільки він зобов’язаний для Вас забезпечити, щоб всі технічні, технологічні та інші рішення в проекті відповідали державним стандартам.
Зверніть увагу на фразу «… будівництво об’єктів …». Це говорить про те, що ми «будуємо» системи з використанням звукопідсилювального, світлового та сценічного обладнання. А будувати ми повинні відповідно до норм і правил, які повинні неухильно виконуватися на всіх стадіях, від проектування, закупівлі обладнання і до монтажу та налагодження устаткування.
А якщо врахувати те, що сьогодні всі будівництва діляться на 5 категорій складності, і кожне будівництво може називатися по-різному: реконструкція, капремонт, технічне переоснащення…
І від цих термінів і понять залежить вартість проекту і відповідь на друге питання – І СКІЛЬКИ ЦЕ МЕНІ КОШТУВАТИМЕ?
Так що ж робити, з чого почати…
З укладення договору на проектування. А тут теж проблеми і питання (вже третій) – ЯКИЙ ДОГОВІР УКЛАДАТИ?
Ще ПИТАННЯ, які можна задати собі: а що таке –
Об’єкт будівництва?
Завдання на проектування?
Договірна ціна?
Календарний графік виконання робіт?
Проектна документація?
Питань дуже багато, і це тільки на стадії, яка називається ПРОЕКТУВАННЯ. Вона – найскладніша стадія, про яку багато ЗАМОВНИКІВ навіть не дуже хочуть чути. А адже від цієї стадії багато залежить, ця стадія дає нам чітке уявлення про проблеми, з якими ми можемо зіткнутися при створенні ПРОЕКТУ, як вирішувати проблеми і найголовніше – ми знаємо відповідь на питання – І СКІЛЬКИ ЦЕ МЕНІ КОШТУВАТИМЕ? Тому, що вам зобов’язані по ДБН зробити кошторис вартості ВСЬОГО проекту: скільки коштує обладнання (і чому таке, а не інше устаткування), скільки необхідно реального часу на створення того, що Ви задумали, скільки необхідно труб, проводів, гвинтів і т.д … ..