Інші результати
«Зігналь Ідуна Парк» вважається одним із найбільших та найкращих стадіонів у Європі. Він вміщає близько 65 000 глядачів, якщо враховувати тільки сидячі місця, і понад 80 000 загалом. Остання реконструкція стадіону відбулася у 2003 році, з того часу його зовнішній вигляд залишався незмінним.
Враховуючи сучасні тенденції та зміни стандартів у сфері розваг, а також важливість оголошення екстрених повідомлень під час різних заходів, було вирішено змінити систему озвучення північних, південних, східних та західних трибун. Існуюча на той час система озвучення була результатом роботи попередніх років, коли збільшувалася кількість гучномовців разом із розбудовою стадіону.
Основною метою стало створення довершеної інтегрованої системи фонового озвучення публічних зон та оповіщення про небезпеку (PA-VA), яка б змогла забезпечити не тільки зрозумілу передачу екстрених повідомлень, а також і високоякісне озвучення подій та музичних програм, в тому числі і передачу спеціальних звукових ефектів, здатних перетворити футбольний матч у справжнє шоу.
Окрім акустичних вимог, які складали основу даного проекту, існувало ще безліч технічних моментів, що вимагали додаткової уваги: інтеграція системи пожежної сигналізації та повний моніторинг гучномовців й підсилювачів згідно вимог стандартів EN та DIN.
Усі дії, пов’язані з вищезгаданим проектом, проводилися головним офісом компанії RCF за участі інженерів компанії RCF Germany та підтримки інженерної команди підрядника і консалтингової компанії «Michael Creydt». Ця збірна команда працювала разом протягом 8 місяців поспіль.
Рішення для стадіону у Дортмунді є чудовим прикладом ефективності використання ноу-хау вузької спеціалізації.
Задля задоволення усіх акустичних вимог було запропоновано використати модулі лінійного масиву RCF TTL33-A. Це рішення виглядало цілком прийнятним, проте залишалося ще виконати певні приготування задля безпечного монтажу та кріплення, враховуючи незвичну форму масиву. Відтак з метою забезпечення надійної роботи в умовах зовнішнього середовища було вирішено виготовити спеціальну версію, захищену від дії зовнішніх факторів.
Інтеграція 14-х масивів із системою оповіщення про небезпеку (VA) вимагала від інженерної групи компанії RCF узгодження взаємної роботи систем й передачі інформації по моніторингу несправностей до системи VA, а також контролю передачі сигналу, згенерованого системою VA, на кожен з модулів масиву. Це було потрібно для перевірки зв’язку між системою керування VA та гучномовцями. Також для підвищення надійності роботи системи 14 модулів кожного масиву вирішили підключити у дві переміжні лінії зв’язку.
Контроль за роботою всіх елементів масивів поклали на унікальну систему загального моніторингу та керування, яка повністю задовольняє вимогам стандарту EN60849. Цього вдалося досягти завдяки використанню інтерфейсу RDNet, що підтримується промисловим комп’ютером. У разі несправностей з RDNet система продовжує працювати згідно з останніми налаштуваннями конфігурації.
Стандартний дерев’яний корпус кабінету став стійким до дії зовнішніх факторів. Зовні та всередині він був повністю покритий спеціальним полімером, а передня решітка адаптована для вуличного застосування і покрита спеціальною піною із застосуванням фільтрів. Також були використані гвинти з нержавіючої сталі, а перетворювачі обробили тонким шаром водонепроникної смоли. Використання спеціальних аксесуарів дало змогу захистити від дії вологи підсилювач, плату процесора та всі з’єднання.
Для того щоб зафіксувати 14 модулів, використали спеціально створені сталеві конструкції, закріплені під головною балкою даху.
Мета полягала у тому, щоб отримати загальний коефіцієнт безпечності збірки вищим, ніж зазначено у стандартах.