На 87-му році життя помер засновник компанії Roland Ікутаро Какехаші. Вплив Какехаші на розвиток електронної музики величезний. У 1970-х роках він заснував корпорацію Roland і простояв за її кермом 40 років.
Будучи досвідченим інженером, він поставив перед собою мету розробити складну драм-машину. Результатом його пошуків у цій галузі стала культова модель Roland TR-808, що вийшла в 1980-му році. На відміну від своїх сучасників, в яких імітація ударних відбувалася за допомогою записаних семплів. TR-808 була повністю аналоговим інструментом, в якому для генерації звуку використовувалися транзистори. Дуже скоро TR-808 придбала популярність на сценах електронної танцювальної музики і хіп-хопу.
Якщо ви не ігнорували популярну музику останніх 30 років, то вам напевно знайомий звук драм-машини TR-808. Саме на ній створювалася «кулеметна черга» бас-барабану у вступі «I Wanna Dance with Somebody» Уїтні Х’юстон (Whitney Houston). А також плескання в долоні в «Sexual Healing» Марвіна Гейя (Marvin Gaye), фірмовий індастріал-тріск Nine Inch Nails і бігбіт Fatboy Slim. Втім Какехаші не був автором «єдиного хіта»: його компанія Roland випустила цілу плеяду драм-машин, синтезаторів і аудіоінтерфейсів. А дочірня компанія Roland Boss – примочки для електрогітари, без яких сьогодні важко уявити звучання будь-якої рок-групи.
Какехаші зіграв ключову роль в розробці системи MIDI – нині повсюдного стандарту цифрового звукозапису, що дозволяє музичному обладнанню та програмному забезпеченню «спілкуватися» між собою. Навіть геймерам є за що подякувати японського інженера: його звуковий модуль Roland MT-32 дав можливість DOS-гравцям відчути принади MIDI-музики замість монотонних звукових сигналів гучномовця. Пізніше Roland SC-55 (Sound Canvas) став першим звуковим модулем, що підтримує загальний MIDI-стандарт. Завдяки чому розробники ПЗ змогли створювати саундтреки, які коректно відтворювалися звуковими картами різних виробників. Какехаші пішов з посади головуючого компанією Roland в 2013-м. Але до своєї відставки він встиг отримати премію «Греммі» за внесок в розвиток музичних технологій і місце на Алеї слави в Голлівуді.