Новокаховський Палац Культури було побудовано в 1953 році на березі Дніпра. Палац Культури занесений до реєстру пам’яток архітектури Херсонської області, а також до Державного реєстру нерухомих пам’яток архітектури України.
27 лютого 2007 року сталася пожежа, внаслідок якої була знищена значна частина міського Палацу культури. Подія сталася напередодні святкування 55-ї річниці з дня заснування міста. Після пожежі керівництво міста розробило план реконструкції. Згідно якого було заплановано отримати в Палаці культури багатофункціональну залу з можливістю застосування її, як в якості театру, так і для проведення концертів та естрадних виступів.
У жовтні 2015 року по результатам відкритих торгів на закупівлю робіт з реконструкції Палацу культури м. Нова Каховка між відділом культури і туризму Новокаховської міської ради та головним підрядником МПП «Віра» був укладений договір підряду про закупівлю робіт за державні кошти.
Для консультацій по вибору необхідного обладнання для технологічних систем демонстраційного комплексу Палацу культури (системи механіки сцени, системи постановочного освітлення, системи звукофікації сцени та глядацької зали) відділ культури і туризму Новокаховської міської ради запросив компанію «Юритмікс» (м. Мукачево).
Відповідно до технічного завдання від Замовника компанії «Юритмікс» потрібно було запроектувати сучасне енергоекономічне обладнання з урахуванням архітектурних можливостей залу Палацу культури.
Після складання фахівцями компанії «Юритмікс» комплексних рішень по технологічним системам Палацу культури, Замовником було прийняте рішення:
– про модернізацію системи механіки сцени;
– системи постановочного освітлення,
– системи звукофікації
– системи енергозабезпечення демонстраційного комплексу;
– внесені необхідні зміни до проектної документації.
Партнером компанії «Юритмікс» з модернізації механіки сцени стала компанія «АЛВІСС», а консультантом по системі постановочного освітлення та системам керування світлом – компанія «Мюзік Профі». Для розміщення світлового обладнання на сцені колосникового типу й зали для глядачів компанія «АЛВІСС», виготовила та змонтувала:
– три софітні ферми на сцені;
– освітлювальні бічні ложі;
– світлові башти;
– легка конструкція виносного софіту на стелі у залі.
Після затвердження Замовником специфікацій та обсягів робіт зі створення системи постановочного освітлення та системи звукофікації, компанія «Юритмікс» виконала в затверджений термін постачання необхідного обладнання та всі необхідні монтажні та налагоджувальні роботи.
Для озвучування залу для глядачів проектними рішеннями від компанії «Юритмікс» було передбачено наступне звукове обладнання:
Сучасний лінійний масив виробництва RCF (Італія) який складається з активних акустичних систем RCF HDL20A – 6 шт. та підвісних сабвуферів з вмонтованими цифровими підсилювачами потужності RCF HDL18AS – 4 шт.
Сценічний моніторинг був виконаний за допомогою активних моніторів з цифровим підсилювачем RCF HD10A – 4 шт.
У якості сценічних «прострілів» були запропоновані також активні системи RCF HD10A у кількості 2 шт.
Головну скрипку у керуванні звуковим комплексом тут грає цифровий мікшерний пульт Behringer X32 COMPACT – 1 шт. Він за допомогою цифрового сценічного модулю Behringer S16 отримує усі сигнали від сценічних мікрофонів та дозволяє розширювати кількість вхідних каналів пульту у майбутньому.
1. Програвач RCF MS1033 – 1 шт.
2. Безпровідний стаціонарний приймач Shure SLX4ER5 – 4 шт.
3. Безпровідний мікрофон Shure SLX2BETA58R5 з ручним передавачем BETA58 – 4 шт.
4. Вокальний мікрофон Shure SM58SE – 6 шт.
Для проведення конференцій була запропонована добре відома модель мікрофону Shure MX418DC з програмованим сенсорним перемикачем у кількості 3 шт.
Для керуванням системою постановочного освітлення в Палаці культури був встановлений компактний світловий пульт Avolites Titan Mobile. Він керує світлом за допомогою суперсучасного комп’ютеру. Від місця встановлення пульту до сценічних сплітерів-розподілювачів були проведені чотири DMX лінії. Вони забезпечили гнучке керування всім парком обладнання, та надали можливість підключити при нагоді додаткове світлове обладнання у майбутньому. Для цього у планшеті сцени, та на стінах встановлені додаткові DMX роз’єми.
Для освітлення сцени та забезпечення проведення різних культурно-розважальних заходів у Новокаховському Палаці культури було встановлено сучасне світлодіодне світлове обладнання у тому числі – поворотні прожектори LED з дистанційним керуванням Sagitter SG Сlub WASH зі змінним кутом променю. У якості профільного театрального освітлення були запропоновані прожектори італійського виробництва Sagitter Sagoled 120 W, у кількості 8 штук, для розміщення в освітлювальних бічних ложах у залі.
У грудні 2016 року, замовником була придбана та встановлена перша частина обладнання.
Урочисте відкриття оновленого Палацу Культури відбулося 28 лютого 2017 року. Святкування усіх урочистостей співпало з 65-им днем народження міста Нова Каховка.
Церемонію відкриття проводив міський голова Володимир Коваленко, голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв та інші поважні гості.
Після завершення усіх урочистостей гостям було запропоновано подивитись святковий концерт за участю місцевих творчих колективів та яскраву концертну програму гостей з київського театру ім. Саксаганського.
Онлайн трансляція концерту проводилась наживо у мережі Інтернет на каналі YouTube, а за допомогою сучасного обладнання, демонстрація проходила і на міській площі, де всі охочі мешканці міста могли спостерігати за святковим дійством.
Бажаємо творчому колективу Палацу культури успіхів на новій сцені та сподіваємося на подальшу співпрацю.
За редакцією: Віктора Маркова