Гітари Alvarez серії Artist AG75CE отримують високу оцінку від рецензентів акустичних гітар, – але чому саме вони приваблюють музикантів з великими іменами світового масштабу з поміж усіх гітар від Альвареса? Можливо причина цьому R&D, особлива комфортність гри або ціна? Або це все вищезазначене …
Текст: Guy Little. Графіка: Richard Ecclestone
Гітари Alvarez були визначними інструментами в світі акустичних гітар, з часів створення бренду в 1965 році у Сент-Луїсі. Працюючи з японським майстром Кадзуо Яірі (чиїм ім’ям, останнім часом, називаються серії інструментів найвищої якості від бренду Alvarez – Yairi), компанія Alvarez має свій давній найцінніший «козир» – значно більшу якість за свої гроші. Інструменти ідеальні для використання як на сцені, так і вдома. Серед користувачів гітар Alvarez є такі відомі музиканти, як Ані Ді Франко, Монте Монтгомері, Боб Вейр, Джо Бонамасса, Зак Уайлд, Стів Хакетт та Девін Таунсенд. Це ті музиканти, що мають своє вагоме слово у оцінці якості бренду Alvarez.
Мова піде про модель Alvarez AG75CE із серії Artist. Це досить широка лінійка гітар, яка включає в себе інструменти форм дредноут, джамбо, 000-ві, класичних, 12-струнних, акустичних басгітар та моделі Parlour. Багато з них мають вбудовану електроніку та виріз. Моделі доступні у широкому ціновому діапазоні для на різний бюджет. На сьогоднішній день, можна з упевненістю сказати, що Alvarez заслужено отримав нове дихання після того, як бренд, що належав американським компаніям, був реорганізований у 2012 році. Гітари розробляються в США і виготовляються в Китаї – чудовий результат!
У компанії Alvarez на сьогодні існує широкий вибір гітар китайського виробництва, які починаються від 230 доларів США та піднімаються до 700-800 у серії Masterworks, й відповідно вище в лінійці гітар серії Yairi. Навіть якість серії Masterworks значно краща на свою ціну у порівнянні з аналогами від конкуренції.
З точки зору естетики, гітара Alvarez AG75CE – справжнє задоволення. Вона може конкурувати з найвідомішою формою корпусу гітари від Тейлора (навіть її венеціанський виріз), але в її формі корпусу типу «гранд-аудиторія», є деякі особливості, які чітко вказують на почерк Alvarez – це пікгард та дизайн струнотримача. Сам струнотримач має конструкцію з розділеними рівнями, що забезпечує оптимальний кут згинання струни об нижній поріжок, таким чином, передаючи велику кількість енергії у верхню деку гітари. Аналогічно, конічні крила струнотримача виконують подібну функцію, але мають більшу товщину, ніж місце, де сидить нижній поріжок, щоб передавати енергію відповідним місцям, що відповідають за баси та високі.
Інструмент має верхню деку з чудового суцільного шматка західного червоного кедра із щільними волокнами, що відповідає дереву з рожевого дерева ззаду і збоку. Цікаво, що палісандр, який використовується для нижньої деки, набагато темніший, ніж той, що використовується для обичайки. У будь-якому випадку, темніший відтінок палісандра, який використовується для нижньої деки, чудово контрастує не тільки з кедром верхньої деки, але і обичайкою. Пластикова окантовка кремового кольору гармонійно поєднує їх разом.
В іншому місці ми маємо матове покриття, гриф з махогону (його профіль делікатно повторює форму латинської літери «D», а також перехід, який не є малим, але зручним). Голова грифа та сам гриф оздоблені накладкою з рожевого дерева; блискучий, добре відполірований глянець; перламутрова інкрустація грифа; верхній та нижній поріжки з натуральної кістки, альварезівські зміщені вперед скалуповані X-подібні ребра жорсткості. Виробник Alvarez називає зміщені вперед X-подібні ребра жорсткості “FSTM”. Як X-подібні ребра, так і асиметричні смуги формування тембру мають скалуповану форму. Зміщення системи вперед дозволяє мати більшу верхню деку, котра оптимізована з бриджовою плитою, виготовленою із суцільного клена забезпечуючи міцність конструкції та передачу звукової енергії.
Інші цікаві особливості гітари такі, як трохи футуристична форма бриджа з розділеними рівнями та інкрустований дванадцятий лад – це не іміджева гітара, запам’ятайте, цей інструмент є робочою «конячкою», котрий створено для запису та виконання наживо, але про це пізніше. Оглянувши із середини та ззовні, ти будеш намагатися знайти недолік, оскільки майстерність виконання настільки ж висока, як і на гітарі в набагато більш високій ціновій категорії. Компанія Alvarez має великий досвід у гітарному будівництві в Японії. Ці знання ефективно застосовуються у виробництві в Китаї. Чудова стабільність грифу та легке подальше його налаштування забезпечують велику насолоду від гри на інструменті. Ну, а як, щодо звучання?
По-перше, ця гітара розроблялася для виступів та запису. Вона оснащена системою SYS550, створеною брендом B-Band, котра виготовляє професійні еквалайзери та звукознімачі, які чисто відтворюють справжній тембр гітари – вони зручні у використанні також, мається на увазі, якщо ви у складній ситуації на сцені, ви зможете легко виправити її з цим пристроєм. Місце для батареї розташоване в нижній частині деки разом зі стандартними джек- та XLR-виходами. B-Band застосовує звукознімач під нижнім поріжком, а звук, що він відтворює далеко не схожий на синтезований. Система SYS550 також має вбудований цифровий хроматичний тюнер з підсвіткою на дисплеї, а також регулятори Volume, Notch, Treble, Bass, Middle та Presence.
Звук потужний, при чому і високі й баси чітко чутні та збалансовані по відношенню один до одного, без будь-яких тембрових або динамічних втрат, навіть, коли ви налаштовуєте інструмент у понижений стрій, чи рухаєтеся у вищу тональність по грифу у область вирізу під руку. Сила звуку не така, як у більшого «брата» дредноута, звісно, але перевагою є чистота та краса верхніх частот – обертонів. Ця гітара захоплює під час гри, та має хороший відклик. Спробуйте експресивно пограти і вона «закричить», чи ніжно проведіть по струнам пальцем і вона буде шепотіти.
Суцільна верхня дека гітар Alvarez виготовляється з відібраної в ручну деревини чверть-радіального розпилу, що забезпечує довгострокову якість. А щодо якості верхньої деки із суцільного кедру, то вона забезпечує сустейн та обертони, як у фортепіано. Якщо чесно, то кілки виглядають не дуже, але функціонують – ідеально.
Гітара Alvarez AG75CE має сильний, рівномірний та добре резонуючий звук. Яскраво звучить, і те, що вражає, – це чіткість і рівномірність атаки гітари, як при грі пальцями, так і при грі за допомогою медіатора. Рівномірність сигналу – це велика перевага при виконанні вимог під час запису.
На свою ціну ця гітара дає значно більше. Під час живих виступів вона забезпечує ідеальну темброву рівномірність та легкість у контролюванні у різних ситуаціях. Вихід XLR є великою перевагою для музикантів, що носять із собою сценічні скриньки (DI box). Це ретельно продумана гітара з хорошим «шматком» історії позаду бренду. І цей інструмент є самою справжньою робочою «конячкою», яку тільки можна уявити. Одним з яскравих прикладів є те, що такий відомий гітарист як Joe Bonamassa бере з собою гітару Alvarez в тур – мотивації більш, ніж достатньо. Подумайте про це.
Alvarez AG75CE
Виробник: Alvarez
Модель: AG75CE
Форма корпусу: Grand auditorium
Країна-виробник: Китай
Верхня дека: суцільний західний червоний кедр
Нижня дека та обичайка: рожеве дерево
Гриф: махогон
Накладка на гриф: рожеве дерево
Кількість ладів: 21
Кілки: литі, Premium
Ширина в точці верхнього поріжка: 44.45 мм
Довжина мензури: 648 мм
Вбудована електроніка: B-Band SYS550
Чохол/кейс: не входить у комплект
Рейтингова оцінка
Професійна: Якісно зібрана, суцільна верхня дека, хороша деревина та більш красивіша й кращий звук на свою ціну
Користувацька: Додайте у комплект кейс або чохол! Кілки трохи кремезні і виглядають не дуже
Загальна: Чудовий звук, добре зроблена гітара й ідеальна для живих виступів. Справжня робоча «конячка»
Якість звуку: 5/5
Якість конструкції: 5/5
Ціна: 5/5