Інші результати

Generic selectors
Точне співпадіння
Пошук в заголовках
Пошук за змістом
Post Type Selectors
Вхід для дилерів

Важливі аспекти при виборі пульта управління для системи СПО*

Важливі аспекти при виборі пульта управління для системи СПО*

*Система СПО (система постановочного освітлення)
Інтелектуальні системи освітлення безперервно розвиваються. Поки єдиного стандарту немає, але майбутнє за протоколами двонаправленого обміну. Найбільш серйозною перешкодою для створення єдиного стандарту є несумісність мережевого обладнання. Зміна протоколу – дорога та складна процедура, вона ставить під сумнів, майбутнє поточних проектів, на які вже витрачено чимало ресурсів, тому виробники дуже неохоче на це йдуть.

На чому будувати систему управління при реконструкції системи постановочного освітлення?
Розглянемо пульти, які підтримують протоколи двонаправленого обміну, з протоколами: USITT DMX-512, RDM, ArtNet, ACN.
З DMX-512 все ясно. Тепер про RDM. Основна ідея RDM полягає в тому, щоб забезпечити зворотний зв’язок з приладами, зберігаючи при цьому існуючі в театрі кабельні мережі DMX. Прилади, що підтримують RDM, можуть включатися в DMX-лінію поряд зі звичайними приладами. Однак організувати такий обмін даними вельми складно. До того ж пропускна здатність лінії залишається обмеженою 512 каналами DMX. Крім того, необхідно замінити DMX-сплітери на спеціальні розгалужувачі/мультиплексори, які можуть передавати інформацію в двох напрямках.

Обмеження щодо кількості каналів передбачається прибрати шляхом створення дворівневої системи, в якій на першому рівні використовується швидкодіючий протокол на базі Ethernet-технологій. А для локальної роботи на другому рівні (на софіті, виносі або балконі) застосовується мережу, організовану за принципом DMX-512. Складно, дорого. Як це часто буває, удавана на перший погляд простота й елегантність обертається безліччю проблем, які зводять нанівець всі переваги нововведення. Саме тому RDM стандарт не затверджений та не знаходить поки практичного застосування.

Альтернатива RDM – це протоколи управління театральними та шоу-приладами на основі високошвидкісного (10/100 Мбіт/с) Ethernet, що нагадують всім відомі офісні мережеві протоколи. Тут також є свої складнощі. Частина протоколів закриті, дані шифруються виробником обладнання з використанням власного програмного забезпечення: ETCNet (ЄТС), CompuLink (CompuLight), ShowNet (Strand Lighting) dmXLAN (ELC Lighting), а також відкриті протоколи передачі даних (дані передаються у відкритому вигляді або шифруються користувачем; можливе використання програмного забезпечення сторонніх виробників): ArtNet (Artistic License), Lightfactory (EntTec).
У мережі Ethernet, що використовує чотирипровідній (дві кручені пари) кабель, здійснюється повноцінний зворотний зв’язок, що дає можливість не тільки керувати приладом, але й здійснювати його моніторинг і настройку безпосередньо з пульта управління або з віддаленого комп’ютера.

На чому ж зупинити свій вибір? DMX? Ethernet? RDM?
Вибір повинен бути за Ethernet-протоколом-ArtNet (Artistic Licence).
Це відкритий протокол, який може бути обраний з наступних міркувань:
– дозволяє мати користувачеві більш широкий вибір обладнання, програмного забезпечення, драйверів і бібліотек;
– для роботи з будь-якими приладами, що підтримують протокол ArtNet, вже створені спеціалізовані мережеві ПО для моніторингу та налаштування обладнання.
Підтримується великою чисельністю виробників, серед яких: ADB, ETC, Avolites, Barco, ELC Lighting, Electronics Diversified, EntTec, Flying Pig, Green, High End Systems, Horizon, IES, Jands Electronics Pty, LewLight, MA Lighting, Martin, Mediamation , Robe, Zero 88.

 Приклади


Програма Robe Cyber Pro II™

Програма Cyber Control містить безліч нових й поліпшених функцій таких як підтримка 32/64-bit версій операційної системи комп’ютера, нове програмне cyber-pro-II-01забезпечення Easy Stand Alone PRO і оновлений інтерфейс з великим числом виходів XLR, картою схову інформації SD, годинником відображаючи реальний час та багато чим іншим. Cyber Pro II використовує новий USB-DMX інтерфейс з 3-ма DMX Юніверс + 4 ArtNet Юніверс (через інтерфейс комп’ютерної мережі) і miniSD карту в якості пам’яті. Cyber Pro II це єдиний інтерфейс сумісний з новим програмним забезпеченням Cyber Control II + Easy Stand Alone PRO, який надає такі додаткові функції. Мультимедійне розширення EASY SHOW, що дозволяє користувачам додавати музичні та відео файли (такі як WAV, MP3, CD, AVI, MPEG і т.д.) в шоу яке вони створюють на екрані. Повноцінний визуализатор 3D (2D види, шари, запис відео тощо).

 

Robe Universal Interface™

Robe Universal Interface – це мультифункціональний інструмент з двома портами DMX і одним портом USB, через який пристрій підключається до комп’ютера. Robe Universal Interface дозволяє оновлювати програмне забезпечення приладів, а в комбінації з програмою ROBE RDM-network дає Robe-Universal-Interface-02можливість використовувати новий протокол RDM (Remote Device Management – віддалене управління приладами). Цей протокол дозволяє прописувати DMX-адреси та змінювати налаштування приладів в віддаленому режимі. Robe Universal Interface також може використовуватися спільно з програмою Media Fusion як DMX-вхід на будь-який DMX-консолі. Детальніше: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, Server 2003, Linux. Конвертація USB/DMX. Дозволяє працювати за протоколом RDM, використовуючи звичайні DMX-контролери, моніторинг стану приладів, віддалена настройка приладу, автопатчі. Вхід/вихід DMX: роз’єми 5-pin XLR. USB 2.0 (серія B). Гальванічна ізоляція (1 кВ) між входами DMX і USB (вихід DMX і USB).

 

Robe-RUNIT-WTX-03Robe RUNIT WTX™

Безпровідна розширена версія інтерфейсу Robe Universal Interface, що працює з протоколами DMX + RDM, робить цей пристрій дійсно багатофункціональним. Пристрій підключається до комп’ютера або ноутбука через USB і крім стандартних функцій Robe Universal Interface надає можливості безпровідного DMX-керування, а також двосторонньої настройки, управління та моніторингу за протоколом RDM. Оновлювати програмне забезпечення приладів тепер можна як звичайним, так і безпровідним способом. Безпровідне з’єднання забезпечується надійною технологією CRMX, серед функцій якої – точне відтворення сигналів DMX, мінімальний час затримки, крипостійкісні шифрування і т.д.

 

AVOLITES Sapphire Touch Console
Консоль Sapphire Touch має необмежену програмну пам’ять, 45 моторизованих фейдерів (приладів, кью або чейзерів), генератор миттєвих ефектів, 8 виходів і 4 096 каналів DMX. Розширення виходів здійснюється через RDM, Art-Net. Sapphire Touch має два сенсорних монітора та живиться від мережі стандартної напруги (220 В). Пульт Sapphire Touch є передовою моделлю AVOLITES, що функціонує на революційному програмному забезпеченні TITAN. Навіть найвибагливіший користувач отримає величезне задоволення від роботи з двома вбудованими тачскрінами і 45 моторизованими фейдерами. Sapphire Touch відмінно працює як зі світловими пристроями, так й з світлодіодними панелями та медіа серверами.
Sapphire-Touch-Avolites-04

Переваги Sapphire Touch:
– два великі сенсорні широкоформатні екрани, що використовуються для програмування;
– 45 моторизованих майстер-фейдерів;
– зручне і швидке ручне управління;
– інтуїтивно зрозумілий інтерфейс ОС TITAN;
– вбудоване джерело безперебійного живлення;
– система Avolites Quicksketch, яка використовується для простого і швидкого створення та перегляду позначок;
– 16 виходів по Art-Net, 8 фізичних виходів DMX;
– можливість розширення консолі за допомогою установки додаткових панелей;
– прямий вхід SMPTE, забезпечений подвійним портом Ethernet;
– органи управління списками сцен;
– 20 програмованих макрокнопок;
– велика панель для програмування з додатковою можливістю розширення до 4 екранів.

 

AVOLITES Titan Mobile Console
Пульт управління Titan Mobile Console з операційною системою TITAN і чотирма фізичними виходами DMX 512. Підвищена функціональність ОС TITAN робить мобільний пульт оптимальною заміною громіздких стаціонарних пристроїв. При цьому всі можливості апарату зберігаються в повному обсязі. Для роботи Titan Mobile Console необхідний комп’ютер (бажано з сенсорним дисплеєм) та один порт USB. Titan Mobile Console на сьогоднішній день – один з найпопулярніших пультів, що використовуються в невеликих та середніх прокатах, а також на стаціонарних об’єктах. Дана консоль-крило користується великим попитом і у багатьох художників по світлу. Головними причинами популярності пристрою є невисока ціна та можливість працювати з високопродуктивною ОС TITAN.

Крім цього, до числа переваг AVOLITES Titan Mobile Console відносяться:
AVOLITES-Titan-Mobile-Console-05– сумісність шоу-файлів з усіма консолями операційної системи TITAN;
– 20 клавіш, що забезпечують прямий доступ до макросів, активаторів і робочих просторів;
– 10 майстер-фейдерів з призначуваними органами управління;
– вбудоване управління медіасерверу;
– 4 виходи DMX 512 на борту і ще 12 виходів через Art-Net;
– органи управління максимально пристосовані для живої роботи;
– просте використання та швидке програмування;
– Avolites Quicksketch – створення мнемонічних малюнків на кнопках.
Застосувавши в проекті пульт з сучасними протоколами управління світлом, ми даємо культурному закладу потужний інструмент, який дозволить поліпшити процеси управління, конфігурації й діагностики несправностей, а значить, багато в чому спростити свою роботу, скоротити час на конфігурацію системи і на цьому заощадити час та кошти.