Generic selectors
Точне співпадіння
Пошук в заголовках
Пошук за змістом
Вхід для дилерів

Унікальна система озвучення від RCF для Олімпійського стадіону в Баку

Унікальна система озвучення від RCF для Олімпійського стадіону в Баку

rcf-baku-olympic-stadium-4

Коли проектна команда компанії RCF вперше прибула до Азербайджану в листопаді 2014 року, будівельні роботи, які проводилися на новому стадіоні, були якраз в самому розпалі. Олімпійський стадіон в Баку, який вміщає 68 000 глядачів і має чудову архітектуру, повинен був стати одним із визначних місць столиці Азербайджану з кількістю населення понад 2 мільйони людей. Офіційне відкриття стадіону відбулося у березні 2015 року, а на липень було заплановано проведення урочистих церемоній для Європейських Ігор 2015 року.

Упродовж всього попереднього року інженерна група та конструкторський відділ компанії RCF, тісно співпрацюючи з місцевим дистриб’ютором Asimetrik, працювали над розробкою оптимальної системи озвучення для цієї події. Офіційно установка системи почалася з першої поїздки команди RCF в Баку в листопаді 2014 року, а до того проводилося приймальне тестування на заводі у квітні 2014 року та остаточне затвердження проекту  з основним підрядником, субпідрядником та місцевим дистриб’ютором, які відвідали виробничі потужності компанії в Італії.

rcf-baku-olympic-stadium-7

«Ми використали рівно 270 індивідуальних модулів TTL55-A загальною потужністю майже 1 МВт. Це одна з найбільших стаціонарних установок  серед тих, які нам доводилося монтувати», — висловився представник RCF. «Це був дуже стимулюючий проект, оскільки наші стандартні активні 3-смугові модулі лінійного масиву довелося додатково регулювати й налаштовувати, зокрема, щодо їх механічних й апаратних властивостей», — додав він. Завдяки значному професійному досвіду, отриманому  на попередніх проектах, таких як Зі́гналь Іду́на Парк у Дортмунді та інші міжнародні стадіони, команда RCF прийняла цей виклик. «Кілька разів ми приїжджали в Баку, а також надавали специфічні інструкції в процесі роботи. Ми мали можливість керувати всім процесом установки віддалено з нашої штаб-квартири, використовуючи власний розроблений RDNet-протокол», — задоволено зауважив представник компанії RCF.

Модулі TTL55-A були обрані через їхню добре відому чистоту звучання  та високий рівень створюваного звукового тиску — понад 120 дБ. Варто зауважити, що це були дві основні вимоги підрядника до системи, тому що частина аудиторії сидить на відстані 63 метрів від гучномовців. Остаточний варіант конфігурації системи має 20 кластерів, які забезпечують відмінний звук для усіх трибун (10 кластерів по 17 та по 10 модулів лінійного масиву відповідно, в цілому 270 модулів разом).

rcf-baku-olympic-stadium-6

Активний лінійний масив — це дуже правильний та вдалий вибір для цього проекту, оскільки їх надзвичайно легко і зручно підключати до системи: один кабель використовується для звукового сигналу (аудіо), а інший для цифрової системи керування. Незважаючи на значні розміри, укладення кабелю є напрочуд зручним та виглядає компактно.

Загалом акустичний дизайн стадіону передбачає використання для зони під балконами 64 одиниць P2110 (10-дюймових двосмугових коаксіальних гучномовців) та 12 одиниць H1315 (3-смугових пасивних акустичних систем направленої дії) для ігрової зони.

З самого початку проекту було прийнято рішення відмовитися від використання стандартних рам типу «fly-bar», натомість було виготовлено спеціальні рами. Основне завдання полягало у тому, щоб закріпити лінійні масиви у повітрі паралельно землі, забезпечуючи таким чином ідеальне звукове покриття над  всією аудиторією, в той час як модулі розташовані над трибунами.

rcf-baku-olympic-stadium-2

«Досвід, накопичений в Дортмунді, має велике значення для нас», — зауважив представник компанії RCF. Спеціальна рама з нержавіючої сталі була розроблена німецькою інженерною компанією. Вона має кріплення для обладнання, а також внутрішні конструктивні деталі з 16-ма бічними точками кріплення, які використовуються для підвісного монтажу. Задля додаткової безпеки всі модулі TTL55-A встановлювалися персоналом RCF на металеву основу з внутрішніми опорами. Це було потрібно для того, щоб забезпечити надійну підтримку всієї ваги кожного лінійного масиву сталевою конструкцією рами.

Легкий доступ до кожного з кластерів забезпечується незалежними моторами, завдяки яким раму можна опустити на рівень висоти трибуни. Після підняття нагору, кожна рама була надійно закріплена до конструкції даху  за допомогою спеціальних гаків та сталевих розтяжок.

rcf-baku-olympic-stadium-3

Акустична система Олімпійського стадіону в Баку розрахована на перебування в умовах зовнішнього середовища 365 днів на рік. Для цього всі модулі були оброблені спеціальним  методом для захисту він дії зовнішніх факторів: зовні та всередині вони мають полімерне покриття. Також, для рами й кріплень використовувалася нержавіюча сталь. Гучномовці захищені спеціальної водонепроникною плівкою, а на решітці є багатошарове покриття, яке добре захищає від вологи, але пропускає звук.

У тісній співпраці з Asimetrik, інженерна група та конструкторський відділ компанії RCF розробили індивідуальну систему, яка дозволяє здійснювати повний моніторинг системи озвучення, керувати, налаштовувати, а також легко і зручно її обслуговувати, наскільки це можливо за умов такої великої площі. Кожен з модулів TTL55-A оснащений надійним механізмом моніторингу несправностей, що передає дані про помилку через систему керування RD Net.

rcf-baku-olympic-stadium-1

За допомогою графічного інтерфейсу користувача в RD Net можна легко контролювати всю систему, включно з перетворювачами, підсилювачами, живленням та всіма лініями зв’язку. Додатковий модуль GPIO дозволяє отримувати відомості про будь-які невідповідності вказаних параметрів в плані безпеки і акустичних характеристик. Він може надсилати загальний централізований звіт від окремої станції до будь-якої сторонньої системи. Коли з’являється повідомлення про помилку, то її можна легко перевірити за допомогою графічного інтерфейсу користувача RD Net на виділеному персональному комп’ютері.

«Олімпійський стадіон в Баку багато в чому перевершив очікування клієнта. Це стосується не тільки відмінної розбірливості звуку, навіть за умов пустого стадіону, а також і високого рівня створюваного системою звукового тиску та його поширення. Все це було розроблено у відповідності до чинних норм міжнародного законодавства. Крім того, система озвучення повністю відповідає всім вимогам стандарту EN 60849 для електро-акустичних систем, які використовуються в екстрених випадках — інша галузь спеціалізації компанії RCF. Ми й справді не могли дочекатися Європейських Ігор, які мали відбутися у червні», — з посмішкою зауважили члени команди RCF.