Generic selectors
Точне співпадіння
Пошук в заголовках
Пошук за змістом
Пошук в записах
Пошук в сторінках
Вхід для дилерів

Марті Фрідман – «Roland Cube Lite – це обовязковий елемент моєї домашньої студії»

Марті Фрідман – «Roland Cube Lite – це обовязковий елемент моєї домашньої студії»

marty_friedman_boss_roland_2

Марті Фрідман (Marty Friedman) американський гітарист-віртуоз, що відрізняється швидкісною технікою гри, оригінальною побудовою композицій і мелодійністю акордових переходів. Широкій публіці насамперед він відомий як гітарист американської треш-метал групи Megadeth в 1990-2000 роках. Фрідман, будучи самоучкою, завжди свою музику підбирав на слух.

Марті Фрідман має ту ж гітарну школу і техніку, що Джо Сатріані і Стів Вай. Як композитор, він у той же час тяжіє до джазової текстури композицій, що особливо помітно на його дебютному альбомі Dragon’s Kiss. Це частково ріднить його з Джоном Маклафліном. Марті вважається майстром «зворотного ходу», тобто бою по струнах знизу вгору, на відміну від більшості хард-рок-і метал-гітаристів. Фрідман часто використовує арпеджіаровані акорди і свіп.

Roland_cube_B2

У 1987 році Марті Фрідман і Джейсон Бекер працював спільно в гурті «Cacophony» з яким разом випустили альбом, що отримав назву Speed ​​Metal Symphony. Два віртуози чудово доповнювали один одного, і результатом цього злиття було звучання: суміш неокласики зі спід-металом. У 1990 році Марті був запрошений до групи Megadeth, Дейв Мастейном лідером групи, справжнім гітаристом-віртуозом і професіоналом, з яким можна було легко працювати і в плані виконання, і в плані створення пісень. Запрошення також були розіслані Даймбег Дарреллу (Dimebag Darrell) з Pantera, Джеффу Уотерсу (Jeff Waters) з Annihilator і Марті Фрідману. Даррелл і Уотерс відмовилися: у них були власні групи, справи яких йшли непогано. А Марті Фрідман до того часу мав потребу в заробітках.

Влітку 1990 Megadeth у складі з Марті Фрідманом відправилася в студію Rumbo Recorders, щоб записати альбом під робочою назвою «Rust in Peace». Після запису з Megadeth п’ять повноцінних студійних альбомів, Марті Фрідман оголосив про свій відхід з групи в грудні 1999 року. За весь час його перебування в Megadeth група продала понад 10 мільйонів альбомів по всьому світу. Свій перший сольний альбом Марті записав в 1988 Dragon’s Kiss, якй на сьогоднішній день є класикою жанру і одним з еталонів стилю.

В даний час музикант живе в Токіо, Японія. Він став помітною фігурою на японській музичній сцені, граючи сольні гітарні партії в групах з найбільш відомими виконавцями країни висхідного сонця. Марті Фрідман активно співпрацює з компанією Roland вже багато років. Він користується гітарним обладнанням: Roland Cube Lite, Boss Harmonist PS-6 та Power Stack ST-2.

Офіційний представник продукції Roland та Boss в Україні компанія Юритмікс.