Warning: unlink(/www/eurhythmics.com.ua/sitemap.xml): Permission denied in /www/eurhythmics.com.ua/wp-content/plugins/google-sitemap-plugin/google-sitemap-plugin.php on line 577
Тенденції розвитку сучасного світлового обладнання
Generic selectors
Точне співпадіння
Пошук в заголовках
Пошук за змістом
Вхід для дилерів

Тенденції розвитку сучасного світлового обладнання

Тенденції розвитку сучасного світлового обладнання

Світлодіодні джерела світла сьогодні стають все більш популярними. З кожним роком зростає кількість виробників світлового обладнання. Ринок настільки різноманітний, що споживачеві стає все важче на ньому орієнтуватися.

Основні характеристики джерел світла

Колірна ТЕМПЕРАТУРА (К)
Сучасні світлодіодні світильники можуть виробляти світло соковитих насичених кольорів, найніжніших пастельних відтінків, а також біле світло різної температури. В даному випадку мова йде про температуру кольору – характеристиці білого світла, яка визначає його сприйняття в термінах «теплий» або «холодний» і дозволяє зробити цю оцінку більш об’єктивною. Колірна температура (CCT – Correlated Colour Temperature) вимірюється в Кельвінах (K). Чим вище значення K, тим холодніше світло. Колірна температура зіставляє колір спектра випромінювання джерела світла, з кольором випромінювання нагрітого до цієї температури «абсолютно чорного тіла».

trends-of-modern- lighting-equipment-001

 

Наприклад, колірна температура близько 2700К характеризує зверх теплий (помаранчево-жовтий) колір, близький до кольору випромінювання лампи розжарювання:
близько 3000 К – тепло-білий колір;
близько 4000 К – нормально-білий колір;
близько 5000 К – холодний білий колір;
близько 6500 К – природний денний колір.
Колірна температура сучасних білих світлодіодів може коливатися в межах 2500-15000 К, що дозволяє використовувати їх для різних цілей.

Коефіцієнт передачі кольору (Ra або CRI – color rendering index)
Це відносна величина (від 0до 100), що показує, наскільки правильно (натурально) в світлі даного джерела видні різні кольори. За еталон (Ra = 100) прийнято сонячне світло. Для визначення величини Ra береться 8 основних кольорів. Чим менше відхилення кольору, тим краще характеристики передачі кольору даного джерела і вище значення коефіцієнта передачі кольору. Комфортною для людини вважається передача кольору 80-100. Випускаються сьогодні світлодіодні освітлювальні прилади мають індекс передачі кольору не нижче 80, тобто достатній для більшості областей застосування.

Білі світлодіоди – ЯК ЇХ ОТРИМУЮТЬ?
Принцип змішання кольорів використовується при отриманні білого світіння світлодіодів. На сьогоднішній день, розроблені кілька методик отримання світлодіодного світіння білого кольору. Розглянемо один із способів. Спосіб отримання білого світлодіода полягає в змішуванні випромінювання монохромних кристалів трьох кольорів (або більше). Зазвичай в цій методиці використовуються три світлодіода – червоний (Red), зелений (Green) і блакитний (Blue), звідси і назва – RGB-світлодіоди. Кристали різних кольорів встановлюються на одній матриці, а для змішування світлового випромінювання використовується будь-яка оптична система (наприклад, лінза). В результаті виходить біле світло.

Такий принцип використовується в телебаченні під час передачі кольорового сигналу. Тому RGB-матриці з успіхом використовуються в світло-динамічних приладах. Крім того, велика кількість світлодіодів в матриці забезпечує високий сумарний світловий потік і велику осьову силу світла.

 

 

Недоліком технології RGB є обмежений хвильової діапазон випромінювання, через що біле світло часто виходить блідим, має сіруватий відтінок і часто неприродно взаємодіє з освітлюваними предметами. Цей недолік можна подолати, поєднуючи випромінювання кристалів більшої кількості кольорів: наприклад, деякі прилади побудовані на системі з 4-7 кольорів, яка може виробляти набагато більший спектр, як кольорового, так і білого кольору. Матриця приладу включає в себе світлодіоди червоного, зеленого, синього, бурштинового та білого кольорів. Такий підхід значно розширив діапазон кольорів LED-приладів, забезпечив можливість отримання ніжних пастельних відтінків і настільки точно дозволив регулювати колірну температуру, що освітлення акторів й декорацій не менш природно, ніж звичні для нас лампи розжарювання та можуть з успіхом використовуватися в студійній кіно/фотозйомці.

Ще один недолік RGB-технології полягає в тому, що через нерівномірне відведення тепла з країв матриці та з її середини світлодіоди нагріваються неоднаково, а значить, їх колір буде по-різному змінюватися в процесі старіння. Процес ускладнюється відмінностями в швидкості деградації кристалів різного кольору. Тому сумарні колірна температура й колір можуть «плисти» протягом всього терміну експлуатації. Це неприємне явище досить складно та дорого компенсувати.

Але, тим не менш, RGB світлодіоди незамінні для кольорової заливки сцени, створення динамічних колірних ефектів, архітектурної та декоративної підсвітки. Художників по світлу привертає чистота випромінюваних світлодіодами спектральних кольорів – вона не йде ні в яке порівняння з використанням світлофільтрів на традиційних джерелах світла. Крім того, фільтри в скроллерах припускають дискретну зміну кольору, тоді як в світлодіодних приладах це може відбуватися плавно та безперервно. Але й по яскравості кольорового випромінювання світлодіодів немає рівних, адже вони спочатку дають спрямоване світло, а значить, їм не потрібні відбивачі та лінзи. Все це робить LED-прилади безперечними лідерами в області кольорового освітлення сцени.

Таким чином, світлодіодні освітлювальні прилади приходять і на українську сцену, надаючи художникам по світу нові можливості для реалізації творчих задумів. Умовно світлодіодні освітлювальні прилади можна поділити на дві основні серії:
– прилади базової автоматизації, який повинен налаштувати ширину пучка, пофарбувати його в потрібний колір і направити промінь прожектора в те чи інше місце сценічного простору;
– прилади з підвищеними динамічними характеристиками, які розширюють можливості художника по світлу та дозволяють реалізувати складніші задуми режисера щодо створення динамічного середовища на сцені.

 

Приклади світлотехнічнічного обладнання від компанії Spotlight

Прожектор заливного світла Cyclorama LED 300 RGBW DMX

trends-of-modern-lighting-equipment-0Прожектор заливного світла Cyclorama LED 300 RGBW – це прожектор з надзвичайно широким горизонтальним променем і можливістю генерації світлодіодами майже нескінченного діапазону кольорів. Використовуючи в театрі даний прожектор Ви отримуєте значну економію як у кількості приладів, так і в збільшенні освітленості великої поверхні. При установці приладу на сцені,  як знизу так і зверху, завдяки дуже великому розширенню у висоту світлового пучка, ви можете  легко висвітлити найвищі задники, такі як у великих театрах.

 

trends-of-modern- lighting-equipment-002

 

Прожектор заливного світла Cyclorama LED 300 RGBW DMX забезпечує засвічення поверхні 6х7 метрів з відстані 1,5 м. LED модуль RGBW 300 Вт. 16 мільйонів кольорів, CCT White control – 3000-6500K, термін 30000 год. Управління: вбудоване, DMX (8 або 16 бітна передача сигналу), RDM. Можливість установки ведучий/ведений. Симуляція CMY. Габарити: 570х250х430 мм. Вага: 14 кг.

Технічні характеристики світлового приладу:
Потужність: 300 Вт при 100-240В
Контроль з функцією DMX RDM
Диммер – від 0 дo 100%
Колірна температура 3000-6500K. Вибір “CCT White control”
Вибір до 16 мільйонів кольорів. Субтрактивна система змішування кольорів “Cyan, Magenta, Yellow”
Кут zoom – 120х80 градусів
Габарити: 570х250х430 мм
Вага: 14 кг

Прожектор призначений для використання в приміщенні (IP 20)
Контроль:
– DMX з RDM для швидкої конфігурації пристрою
– 8 або 16 біт контроль RGBW для додаткового м’якого затемнення й змішування кольорів
– DMX адреси – 6 каналів
– режим Master/Slave

Роз’єми:
– вхід (DMX IN) – 5 полюсний XLR роз’єм для DMX 512
– вихід (DMX OUT) – 5 полюсний роз’єм XLR для DMX 512

 

Світлодіодний театральний прожектор з лінзою Fresnel FN LED 150 TW DMX. Tunable White (настройка білого кольору)

6LED прожектор з лінзою Френеля FN LED 150 TW DMX. Діаметр лінзи 150 мм. LED модуль 150 Вт. (Відповідає потужністю більше, ніж 650 Вт), колірна температура 3000-6500K, термін 30000 год. Плавне регулювання яскравості без зміни колірної температури. Tunable White (настройка білого кольору). CRI> 90. Управління: вбудоване, DMX (8 або 16 бітна передача сигналу), RDM, Ethernet (опція). Габарити: 350х340х215 мм. Вага: 4,5 кг.

Технічні характеристики світлового приладу: trends-of-modern-lighting-equipment-03
Потужність: 150 Вт при 100-240В
Контроль з функцією DMX, RDM
Роз’єми для живлення: 1 Powercon СИНІЙ (вхід); 1 Powercon БІЛИЙ (для транзиту)
Діаметр лінзи 150 мм
Диммер – від 0 дo 100%
LED модуль 150 Вт, колірна температура ССТ-3000-6500K
Індекс кольоропередачі CRI>90 DMX (8 або 16 бітна передача сигналу)
Кут zoom – 16-45 градусів
Габарити: 350х340х215 мм
Вага: 4,5 кг

Прожектор призначений для використання в приміщенні (IP 20)
Рамка для кольорових фільтрів
4 пелюсткова шторка
DMX- скроллер зміни кольору
Крюк-зажим для 30 – 50 мм ферми
Запобіжний трос з карабіном

Контроль:
– DMX з RDM для швидкої конфігурації пристрою
– DMX адреси – 4 каналу
Місцеве управління: для простих установок, де DMX недоступний
Ethernet (опція): для великих установок

Роз’єми:
– вхід (DMX IN) – 5 полюсний XLR роз’єм для DMX 512
– вихід (DMX OUT) – 5 полюсний роз’єм XLR для DMX 512
– режим Master/Slave

 

Світлодіодний театральний прожектор з лінзою Fresnel FN LED 150 RGBW DMX

6Прожектор LED з лінзою Френеля FN LED 150 RGBW DMX. Діаметр лінзи 150 мм. Кут освітлення від 16 до 45 градусів. LED модуль RGBW 150 Вт (відповідає потужністю більш, ніж 500 Вт для білого і 1000 Вт для основних кольорів), 16 мільйонів кольорів, 3000-6500K, термін 30000 год. Управління: вбудоване, DMX (8 або 16 бітна передача сигналу), можливість установки RDM. Симуляція CMY. Габарити: 326х396х215 мм. Вага: 4,5 кг.

 

фото розвиток сучасного світлового обладнання

 

Технічні характеристики світлового приладу:
Потужність: 150 Вт при 100-240В
Контроль з функцією DMX RDM
Роз’єми для живлення:
– 1 Powercon СИНІЙ (вхід)
– 1 Powercon БІЛИЙ (для транзиту)
Діаметр лінзи 150 мм
Диммер – від 0 до 100%
LED модуль 150 Вт
Колірна температура (ССТ) 3000-6500K
Індекс кольоропередачі CRI>90
DMX (8 або 16 бітна передача сигналу)
Кут zoom – 16-45 градусів
Габарити: 350х340х215 мм
Вага: 4,5 кг

Прожектор призначений для використання в приміщенні (IP 20)
Рамка для кольорових фільтрів
4 пелюсткова шторка
DMX- скроллер зміни кольору
Крюк-зажим для 30 – 50 мм ферми
Запобіжний трос з карабіном

Контроль:
– DMX з RDM для швидкої конфігурації пристрою
– DMX адреси – 4 -11 каналів

Роз’єми:
– вхід (DMX IN) – 5 полюсний XLR роз’єм для DMX 512
– вихід (DMX OUT) – 5 полюсний роз’єм XLR для DMX 512
– режим Master/Slave

 

Світлодіодний театральний прожектор з лінзою Fresnel FN LED 200 CW NW WW UD

6LED прожектор з лінзою Френеля. Діаметр лінзи 150 мм. Кут освітлення 14-81 градусів. LED модуль 200 Вт (відповідає галогенці потужністю більш, ніж 1000 Вт), варіанти: WW-3000K, NW-4000K, CW-5000K, термін 30000 годин. Плавне регулювання яскравості без зміни колірної температури. Налаштування на три криві диммірування, регулювання частоти ШІМ, рівня шуму/інтенсивності роботи вентилятора. Управління: вбудоване, DMX, RDM. Габарити: Розміри: 280x392x334 мм. Вага: 6,3 кг.

 

фото розвиток сучасного світлового обладнання

 

Технічні характеристики світлового приладу:
Потужність: 200 Вт при 100-240В
Контроль з функцією DMX RDM
Роз’єми для живлення:
– 1 Powercon СИНІЙ (вхід)
– 1 Powercon БІЛИЙ (для транзиту)
Діаметр лінзи 150 мм
Диммер – від 0 до 100%
LED модуль 200 Вт
Колірна температура (ССТ) – 3 варіанти колірних температур:
– 3000K теплий, 4000K природний, 5000K холодний
Індекс кольоропередачі CRI>90
DMX (8 або 16 бітна передача сигналу)
Кут zoom – 14-81 градусів
Габарити: 280x392x334 мм, Вага: 6,3 кг

Прожектор призначений для використання в приміщенні (IP 20)
Рамка для кольорових фільтрів
4 пелюсткова шторка
DMX- скроллер зміни кольору
Крюк-зажим для 30 – 50 мм ферми
Запобіжний трос з карабіном

Контроль:
– DMX з RDM для швидкої конфігурації пристрою
– DMX адреси – 3 каналів

Роз’єми:
– вхід (DMX IN) – 5 полюсний XLR роз’єм для DMX 512,
– вихід (DMX OUT) – 5 полюсний роз’єм XLR для DMX 512
режим Master/Slave

Додаткові можливості:
– вибір затемнення кривої
– регулювання частоти мерехтіння (для ТБ студій)
– регулювання швидкості вентилятора дозволяє безшумно працювати у функції Strobe
– відсутність УФ та ІЧ спектру
 

Світлодіодний театральний прожектор профільний ProfiLED 150 RGBW

6Прожектор профільний. Діаметр лінзи 110 мм. Можливі варіанти виконання: кут розкриття променя 13- 25 градусів. LED-модуль RGBW (16 мільйонів кольорів) 150 Вт, 2900-6000K. Симуляція CMY. Регулювання частоти ШІМ (PWM). Управління: вбудоване, DMX, RDM, IR, Ethernet (опція). Габарити і вага: 336х570х396 мм, 7,51 кг.

 

фото розвиток сучасного світлового обладнання

 

Технічні характеристики світлового приладу:
Потужність: 150 Вт при 100-240В
Контроль з функцією DMX RDM
Роз’єми для живлення: 1 Powercon СИНІЙ (вхід)
Діаметр лінзи 150 мм
Діммер – від 0 до 100%
LED модуль 150 Вт
Колірна температура 3000-6500K
Індекс кольоропередачі CRI>92
DMX (8 або 16 бітна передача сигналу)
Кут zoom – 16-45 градусів
Габарити 336х570х396 мм
Вага: 7,5 кг

Прожектор призначений для використання в приміщенні (IP 20)
Регульований тримач гобо для скляних і металевих шаблонів
Регульований тримач гобо для пластикових гобо
Крюк-зажим для 30 – 50 мм ферми
Запобіжний трос з карабіном

Контроль:
– DMX з RDM для швидкої конфігурації пристрою
– DMX адреси – 4 каналу. Місцеве управління: для простих установок, де DMX недоступний
– Ethernet (опція): для великих установок

Роз’єми:
– вхід (DMX IN) – 5 полюсний XLR роз’єм для DMX 512
– вихід (DMX OUT) – 5 полюсний роз’єм XLR для DMX 512
– режим Master/Slave

 

Приклади світлотехнічного обладнання від компанії ROBE. Серія ROBIN

Світлодіодний прилад з повним рухом ROBIN® DL4S Profile™

trends-of-modern-lighting-equipment-0-Світлодіодний прилад DL4S Profile оснащений вдосконаленою версією світлодіодного модуля ROBE RGBW з більш потужним виходом променю і яскравими насиченими кольорами.
Він оснащений чотирма швидко та плавно рухомими шторками з індивідуальним управлінням кута і положенням в рамці.
Світлодіодне джерело світла (еквівалент 1200 Вт газорозрядної лампи) відтворює як багаті й пастельні кольори RGBW, так і чисті білі кольори з заздалегідь вибраних колірних температур ССТ – 2700К, 3200К, 4200К, 5600К і 8000К. Функція емуляції дозволяє приладу бути інтегрованим в схеми освітлення з традиційними світловими приладами.
trends-of-modern- lighting-equipment-006

Управління та програмування світлового приладу:
Інтерфейс користувача: екран кольоровий сенсорний – навігаційна система ROBE 2 (RNS2), резервна батарея
Протоколи: DMX-512, RDM, ArtNet, MA Net, MA Net2, sACN
Режими DMX (канали): 47, 38, 36
Безпровідний DMX = версії
Джерело світла: LED 480 Вт RGBW., тривалість життя LED: 20.000 годин
Кут освітлення: 10°- 45°
Режим змішування кольору: RGBW або CMY (8 або 16 біт) + змінна
Колеса обертання гобо: 7 обертових, індексованих, змінних “SLOT&LOCK” металевих гобо + відкритий
Шторки: 4 індивідуально позиціонуються шторки плюс обертання всієї системи = + – 45°
Ірис: моторизований, плавний, імпульсні ефекти до 3Гц
Призма: 3 призми, 11°, обертання в обох напрямках на різних швидкостях
Фрост фільтр: роздільний, змінний
Моторизований зум: 10° (положення гобо) – 45° (вільна дірка)
Фокус: моторизований
Pan: 540°. Tilt: 280°

Електричні характеристики:
Вхід живлення: 100-240В, 50-60Гц
Потужність: 550 Вт макс. (типовий 160-215Вт – один колір повний)
Висота: 678 мм (26,7″) – голова у вертикальному положенні
Ширина: 388 мм (15.3″)
Глибина: 480 мм (18,9″) – голова в горизонтальному положенні
Вага: 22,7 кг

 

Світлодіодний прилад з повним рухом ROBIN® DL4X Spot™

trends-of-modern-lighting-equipment-0-Новий світлодіодний прилад DL4X Spot оснащений вдосконаленою версією світлодіодного модуля ROBE RGBW з більш потужним виходом променю та яскравими насиченими кольорами.
Світлодіодне джерело світла (еквівалент 1200 Вт газорозрядної лампи) відтворює як багаті й пастельні кольори RGBW, так і чисті білі кольори з заздалегідь вибраних колірних температур ССТ – 2700К, 3200К, 4200К, 5600К і 8000К та використовує універсальний зум 10 – 45 градусів. Функція емуляції дозволяє приладу бути інтегрованим в схеми освітлення з традиційними світловими приладами.
trends-of-modern-lighting-equipment-009

Управління та програмування світлового приладу DL4X Spot:
Інтерфейс користувача: екран кольоровий сенсорний – навігаційна система ROBE 2 (RNS2), резервна батарея
Протоколи: DMX-512, RDM, ArtNet, MA Net, MA Net2, sACN.
Режими DMX (канали): 35, 25, 23
Безпровідний DMX = версії
Джерело світла: LED 480 Вт RGBW., тривалість життя LED: 20.000 годин
Кут освітлення: 10°- 45°
Режим змішування кольору: RGBW або CMY (8 або 16 біт) + змінна
Статична колесо гобо: 9 змінних “SLOT&LOCK” гобо (8 метал + одна склянка)
Колесо обертання гобо: 7 обертових, індексованих, змінних “SLOT&LOCK” скляних гобо + відкритий
Ірис: моторизований, плавний, імпульсні ефекти до 3Гц
Призма: 3 призма, 11°, обертання в обох напрямках на різних швидкостях
Фрост ефект: роздільний, змінний
Фрост фільтр: роздільний, змінний
Моторизований зум: 10° (положення гобо) – 45° (вільна дірка)
Фокус: моторизований
Pan: 540°. Tilt: 280°

 

Світлодіодний прилад з повним рухом ROBIN® DL4F Wash™

trends-of-modern-lighting-equipment-0-Світлодіодний прилад DL4X Wash оснащений вдосконаленою версією світлодіодного модуля ROBE RGBW з більш потужним виходом променю і яскравими насиченими кольорами на мінімальних рівнях яскравості через лінзу Френеля.
Світлодіодне джерело світла (еквівалент 1200 Вт газорозрядної лампи) відтворює багаті та пастельні кольори RGBW. Розширені функції програмного забезпечення включають або систему RGBW, або систему змішування кольорів CMY, набір каліброваних білих кольорів і відтінків з різними колірними температурами ССТ.
trends-of-modern- lighting-equipment-008

Управління та програмування світлового приладу:
Інтерфейс користувача: екран кольоровий сенсорний – навігаційна система ROBE 2 (RNS2)
Резервна батарея
Протоколи: DMX-512, RDM, ArtNet, MA Net, MA Net2, sACN.
Режими DMX (канали): 29, 23, 21
Режими протоколу DMX: 3
Безпровідний DMX = версії
Джерело світла: LED 480 Вт RGBW
Тривалість життя LED: 20.000 годин
Кут освітлення: 5,5°- 60° (75°- Фрост)
Режим змішування кольору: RGBW або CMY

Електромеханічні ефекти світлового приладу:
Шторки: 4 індивідуально позиціоновані шторки плюс обертання всієї системи = + – 90°
Фрост ефект: роздільний, змінний
Моторизований зум променю: 8°- 55°
Pan: 540°. Tilt: 260°