Generic selectors
Точне співпадіння
Пошук в заголовках
Пошук за змістом
Вхід для дилерів

Важливість основних параметрів під час вибору мікрофону

Важливість основних параметрів під час вибору мікрофону

Для того щоб зробити правильний вибір мікрофона необхідно знати його основні параметри:
• Звук: монофонічне звучання – це, коли звуки, які належать до різних джерел, неначе виходять з однієї точки. Таке звучання призводить до спотворення звуку і порушенню сприйняття простору
• Стереозвучання – це система, яка зберігає інформацію про розташування джерела звуку через два або кілька незалежних аудиоканали
• Частотний діапазон (Гц): це верхні або нижні граничні значення частот, в межах яких мікрофон записує звук
• Чутливість (дБ): ця характеристика показує, яка вихідна напруга спостерігається біля мікрофону при впливі на нього звукового тиску. Чим вище це значення, тим більш чутливий мікрофон
• Імпеданс (Impedance): це величина опору змінному струму, яка вимірюється в Омах (Ом).

Всі мікрофони можна класифікувати відповідно до трьох технічних характеристик:
• Тип датчика: визначає, який фізичний принцип використовується для перетворення звукових хвиль в електричний сигнал
• Діаграма спрямованості: визначає, з яких напрямків мікрофон вловлює сигнал
• Амплітудно-частотна характеристика: визначає залежність рівня або чутливості від частоти сигналу.

Найбільш поширеними типами датчиків є динамічний, конденсаторний і стрічковий

5.2

 1. Динамічні мікрофони

До складу динамічного мікрофона входять мембрана, голосова котушка та магніт. Голосову котушку вміщено в магнітне поле і закріплено з тильної сторони діафрагми. Переміщення голосової котушки всередині магнітного поля створює електричний сигнал, повторюючи контур звукової хвилі, що потрапила на діафрагму. Динамічні мікрофони мають відносно the-basic-parameters-of-the-microphone-001просту конструкцію, внаслідок цього вони відрізняються високою надійністю та економічністю. Вони здатні витримувати великі рівні звукового тиску та практично не залежать від таких умов навколишнього середовища, як вологість і температура.

SHURE BETA 58A – динамічний суперкардіоїдний вокальний мікрофон
SHURE BETA 58A – динамічний мікрофон для якісної роботи з вокалом, що поєднує теплоту передачі низьких частот, характерний ефект присутності та широку динаміку високих частот. При роботі з вокалом мікрофон має найоптимальнішу частотну характеристику, що дозволяє відтворювати весь вокальний діапазон від глибокого баса до найвищих частот, мінімізуючи проникнення стороннього шуму. Ця модель відрізняється чудовим звуком та загальновизнаною надійністю. Частотний діапазон Beta 58A: 50 Гц – 16 кГц. Чутливість – 51,5 dBV/Pa. Характеристика спрямованості – односпрямована суперкардіоїдна. Опір 150 Ом. Вихідний рівень -71 дБ (0,28мВ).

2. Конденсаторні мікрофони

У конденсаторних мікрофонів мембрана, що несе електричний заряд, і розташована під нею підкладка утворюють конденсатор, ємність якого змінюється в залежності від звукової хвилі, що потрапляє на мембрану. При русі мембрани під дією звука простір між діафрагмою й підкладкою, тобто обкладинками конденсатора, змінюється – відповідно змінюється і ємність. За рахунок зміни ємності й створюється електричний сигнал. Всім конденсаторним мікрофонам необхідно зовнішнє живлення (батарейки або фантомне живлення). Конденсаторні мікрофони є більш високочутливими та забезпечують більш природнє звучання, особливо в області високих частот.

SHURE KSM9/SL – конденсаторний вокальний мікрофонthe-basic-parameters-of-the-microphone-02
Еталонний вокальний конденсаторний мікрофон Shure KSM9/SL, увібрав у себе всі достоїнства мікрофонної лінійки Shure KSM і здатний передати найменші деталі живого вокального виконання на студійному рівні. KSM9/SL має такі відмітні риси як подвійна мембрана, передова система амортизації «shock mount» та – вперше в ручному мікрофоні – діаграма спрямованості яка перемикається (кардіоїда – суперкардіоіда).

Наявність зручного двохпозиційного перемикача діаграм спрямованості забезпечує гнучкість використання мікрофона на різних майданчиках з різною акустикою, а подвійна мембрана мікрофона забезпечує високий рівень посилення, незвичайну однорідність у всьому спектрі частот і гранично мінімізований ефект близькості. Завдяки цьому досягається коректний вихідний сигнал в області низьких частот. Вбудована дворівнева система амортизації «shock mount», здатна стабілізувати капсуль мікрофона, як при горизонтальному, так і при вертикальному переміщенні, дозволяє значно знизити рівень робочих шумів.

KSM9/SL має частотну характеристику 50 Гц – 20 кГц, чутливість – 51 dBV/Pa і максимальний рівень звукового тиску 153 дБ (при 1000 Гц/2500 Ом). Подвійна мембрана KSM9/SL зроблена з легкого 3/4” позолоченого майлара, що грає важливу роль у відтворенні рівних, виразних верхів і природно звучної верхньої середини. Не менш важливим в конструкції мікрофона є застосування схем дискретного бестрансформаторного передпідсилювача класу А, який забезпечує прозорість і швидкий динамічний відгук без домішок кроссоверних, гармонічних або інтермодуляційних спотворень.

3. Стрічкові мікрофони

Стрічковий мікрофон – різновид динамічного мікрофона, в якому використовується тонка мембрана (стрічка) з електропровідного матеріалу, поміщена між полюсами магніту. Стрічкові мікрофони зазвичай є двонаправленими. Звук добре знімається з джерел, розташованих перед мікрофоном і позаду нього, а сигнал джерел, розташованих збоку (під кутом 90 градусів праворуч/ліворуч), вловлюються слабо.

SHURE KSM313/NE – стрічковий мікрофон
SHURE KSM313/NE – двонаправлений стрічковий мікрофон преміум-класу для висококласного запису вокального виконання та живих виступів. Модель характеризується спрямованістю діаграми у вигляді вісімки. Ця характеристика надає мікрофону універсальності та the-basic-parameters-of-the-microphone-03практичності. Модель для високої якості звуку оснащена спеціальною міцною стрічкою Roswellite. Ця стрічка високої якості дає можливість зберігати стійкість звуку в ситуаціях, коли звуковий тиск дуже високий.

Восьмиподібна діаграма спрямованості мікрофону дозволяє успішно використовувати його при передачі звуку в зал з підсилювачів, а також під час запису в студії вокалу або музичного інструменту будь-якого виду. Частотний діапазон даної моделі досить широкий: 30 Гц – 15 кГц, цього достатньо для роботи практично з будь-якими видами звуку. При цьому рівень звукового тиску SPL 146дБ. Опір 330 Ом. Вихідний рівень – 54,5 дБ (1,88мБ).

Компанія Shure – світовий лідер серед виробників звукового обладнання, гідний найвищої довіри. Протягом 90 років, залишаючи за плечима шлях безперервних інновацій, компанія Shure ставиться до своєї справи з незмінною пристрастю і буквально одержима створенням неперевершених мікрофонів та аудіо електроніки. Сьогодні кожен третій мікрофон в руках ентузіастів аудіо на нашій планеті – це мікрофон Shure. Успіх і репутація даного бренду – результат незмінної прихильності до якості – формули, яка лежить в основі всіх продуктів Shure.