Warning: unlink(/www/eurhythmics.com.ua/sitemap.xml): Permission denied in /www/eurhythmics.com.ua/wp-content/plugins/google-sitemap-plugin/google-sitemap-plugin.php on line 577
Roland VR-3EX - мультимедійний AV-мікшер для мовлення в інтернет
Generic selectors
Точне співпадіння
Пошук в заголовках
Пошук за змістом
Вхід для дилерів

Roland VR-3EX – мультимедійний AV-мікшер для застосування в реальному часі

фото відеомікшер Roland VR-3EX

Roland VR-3EX – мультимедійний AV-мікшер для застосування в реальному часі

Відео-мікшер Roland VR-3EX, це прекрасний екземпляр, який поповнив одну з найцікавіших лінійок обладнання виробника. Прилад є логічним розвитком свого попередника VR-3. І потрібно визнати, розвитку успішного. Адже сьогодні при роботі з відеоматеріалом поза студійних умов вимоги до обладнання стають все суворіше і суворіше. Причому стосуються вони вже не стільки якості, скільки розширення функціональних можливостей. Сама назва «відео-мікшер» перестала відповідати ролі сучасних пристроїв.

Серія VR існує вже не один рік і від початку була задумана як інструмент об’єднання відео- та аудіоматеріалу з метою мовлення в мережу. Погодьтеся, завдання вельми вузьке і спочатку викликає сумнівів, однак ризик виправдався. Ідея об’єднання аудіо- і відео-потоку та управління ними одночасно зі загального компактного пристрою виявилася вкрай затребованною в самих різних умовах:
– конференц-зали;
– системи оповіщення на корпоративних об’єктах;
– презентаційні майданчики;
– виставки та багато іншого.
І це не рахуючи спочатку передбачених сфер застосування – вебінарів, різного роду «стрімінга» (мовлення у всесвітню Мережу в реальному часі) та створення аудіо-відеоматеріалу з мінімальними витратами.

 

фото відеомікшер Roland VR-3EX

 

З моменту виходу на ринок першого VR-5 пройшов вже не один рік. Прилади з SD-якістю картинки (576i) і SD-входами змінилися HDMI-сумісним обладнанням, значно розширилися можливості роботи зі звуком, спростилось управління. А головне, були враховані всі побажання користувачів, що дозволило зробити пристрої серії VR максимально зручними в будь-яких умовах і для будь-яких завдань. VR-3EX вийшов свого часу на зміну VR-3 і зовнішнім виглядом мало чим відрізняється від попередника. Однак він отримав досить багато додаткових можливостей, і його можна сміливо назвати наступним поколінням, а не розширеною версією VR-3.

Розглянемо все по порядку.

Відео. Як і в VR-3, ми маємо чотири канали відео з одним майстер-виходом, а також мультивью-превью, але кількість підтримуваних типів сигналів помітно збільшилася. Крім стандартних BNC для SD-джерел (до 576i), ми отримали на кожен з каналів HDMI-входи, що підтримують вхідний сигнал до 1080p. А для 4-го каналу збережений і VGA. Відразу варто обмовитися, що мікшування в VR-3EX проводиться в форматі 576i, так що якість картинки на виході буде відповідати 576i. При цьому ще важливіше відзначити, що сигнал на пульт може надходити як до 1080p і виходити з HDMI з роздільною здатністю 1080p за рахунок вбудованих скалерів.

фото відеомікшер VR-3EX

Причина такого рішення лежить на поверхні – ціна. VR-3EX – бюджетне рішення, створене для невеликих майданчиків і відеоматеріалу, для якого якість 1080p не є необхідним (для вимогливих замовників існує старший VR-50HD). На кожному каналі є кадрові синхронізатори. На вихідному каналі також присутні вкрай корисні композиційні інструменти – «картинка в картинці», хромакей, люмікей, масштабування і нерухомі фони, що дозволяють зібрати багатошарове зображення. VR-3EX також зберіг можливості щодо мовлення в Інтернет за допомогою USB, як і раніше, не вимагає спеціальних драйверів. Можливості виведення відеосигналу вкрай гнучкі – користувач сам може вибрати, який відеосигнал буде поданий на будь-який з відеовиходів. Це помітно спрощує роботу в самих різних умовах майданчиків.

Аудіо частина VR-3EX помітно зросла в порівнянні з VR-3: замість восьми каналів – 18. Тепер до чотирьох каналах з преампами і двом стереопарам додалися чотири стереопари HDMI, а також стереомикрофон, вбудований безпосередньо в корпус. Для всіх каналів передбачені трьохсмугові еквалайзери та індивідуальна відбудова затримка, як для основної шини, так і окремо для AUX. Канали з 1-го по 4-й і вбудований мікрофон також володіють керованими HPF, гейтом й компресором.

Для всіх каналів і шин існує цифровий ревербератор. Як було сказано вище, крім основної шини MAIN, в VR-3EX є AUX, а також функція SOLO. При такій великій кількості шин розробники передбачили найголовніше – можливість відправити будь-який сигнал туди, де він потрібен, включаючи вбудовування аудіо у відео для HDMI. Ще одним важливим нововведенням в VR-3EX стала поява окремих фізичних виходів MAIN і AUX. Це дозволяє виводити звук не тільки на USB, але і на локальний PA. І звичайно, не залишилися забутими моніторні виходи (2 шт.) для навушників.

фото відеомікшер Roland

У питанні створення універсального пристрою для роботи відразу з двома типами сигналів, та ще й в такому компактному корпусі (20 x 35 см), вкрай важлива ергономіка інтерфейсу. Для вирішення цього непростого завдання Roland використовував всі наявні напрацювання. Наприклад, для налаштування маршрутизації як аудіо-, так і відеосигналу був застосований підхід, вперше продемонстрований на V-4EX. На вбудованому сенсорному дисплеї відображається блок-схема. Рішення однозначно зручне: для вибору типу джерела на той чи інший канал більше не треба довго «гуляти» по багаторівневому меню – досить доторкнутися пальцем до «перетину» ліній і з’єднати лінії потрібним чином. На кожному аудіоканалі та на всіх ключових функціях є кнопка Setup, що дозволяє вивести всі налаштування на сенсорний екран. В цілому ергономіка справляє дуже гарне враження. Головне – явно видно прагнення Roland переносити вдалі рішення з одних продуктів (наприклад, з V-4EX) в інші, не придумуючи з кожним приладом все заново.

Окремо варто згадати рідкісний для подібних пристроїв порт MIDI, присутній на VR-3EX. Він є на всіх відеопультах Roland і, як можна здогадатися, призначений зовсім не для музичних завдань. Він використовується як транспортний протокол для зовнішнього управління. Іншими словами, пультом VR-3EX можна не просто управляти ззовні (для цього існує інтерфейс USB зі спеціальними програмами для Mac і Windows), але і створювати цілі програми в MIDI-секвенсорах. Це особливо важливо для презентаційних та інсталяційних завдань.

 

фото відеомікшер Roland VR-3EX

 

Висновки

Відмітною ознакою Roland VR-3EX є простота дизайну, де в лівій частині приладу розташований аудіо мікшер, а в правій частині – відео мікшер. Це дозволяє забезпечувати інтуїтивне управління аудіовізуальними ефектами. Кнопки і ручки дають можливість легко виконувати всі звичайні завдання, в той час як сенсорний екран відображає більш розширені настройки й регулювання при візуальній верстці, що зручно та легко для сприйняття. Roland VR-3EX спеціально призначений для роботи в режимі реального часу. Цим приладом зможуть користуватися навіть люди, які не мають спеціальних знань.

Демонстрація можливостей VR-3EX: