Warning: unlink(/www/eurhythmics.com.ua/sitemap.xml): Permission denied in /www/eurhythmics.com.ua/wp-content/plugins/google-sitemap-plugin/google-sitemap-plugin.php on line 577
Massive Attack In The Studio With Roland Aira – Eurhythmics
Generic selectors
Точне співпадіння
Пошук в заголовках
Пошук за змістом
Вхід для дилерів

Massive Attack In The Studio With Roland Aira

Massive Attack In The Studio With Roland Aira

Коротко і в основному про відродження класики, славу 808-их драм-машин та важливість створення музики на слух з легендарним гуртом Massive Attack з британського Брістоля.

Ще з середини 80-х гурт Massive Attack став одним із тих, хто змінює встановлені  межі, влучно змішуючи музику з політикою та полемікою, чим яскраво вирізнявся серед інших гуртів. Також вони майстри співпраці, оскільки мають спільні роботи з такими виконавцями як Portishead, Ліз Фрейзер, Енді Хорас, Деймон Албарн, і це ще далеко не повний список. Нещодавно нам пощастило побувати на студії гурту під час тестування Roland AIRA TR-8, TB-3, System-1 та VT-3 і ми раді повідомити, що Massive Attack зараз переживає колосальний творчий підйом, має багато нового музичного матеріалу і планує проведення туру “European tour” у січні 2016 року.

– Скажіть, як давно ви користуєтеся продукцією Roland/Boss, яка ваша історія?
– Насправді, ці продукти ми використовуємо з самого початку існування гурту. Нам би не вдалося створити музику, яку граємо, без славнозвісних драм-машин Roland: 808, 909, 606 та 303. У свій час вони активно використовувалися для ранніх записів, та й дотепер у нас є Roland TR-808, завжди готова до роботи. Окрім нашої Roland TR-8, звичайно.

«Roland TR-8 та System-1 у нас завжди напоготові, і не потрібно багато зусиль та умінь, щоб налаштувати їх для роботи»

– Яким було ваше перше враження від роботи з Roland AIRA? Чи використовуєте її зараз?
– Спочатку настрій був доволі скептичний. На перший погляд здавалося, що нічого не вийде і що не вдасться відтворити традиційні знакові ритми, не те, щоб якось їх покращити. Проте як і більшість пристроїв у наш час, ця драм-машина є своєрідною комбінацією перевіреної часом старої технології та додаткових можливостей, які ми очікуємо отримати від сучасних пристроїв (наприклад USB, різного роду налаштування тощо). Roland TR-8 та Roland System-1 у нас завжди напоготові, і не потрібно багато зусиль та умінь, щоб налаштувати їх для роботи. Завдяки функції Scatter FX робота з TR-8 приносить велике задоволення та багато приємних несподіванок.

massive-attack-interview-roland-aira-1

– Згадуючи про TR-808, скажіть, чому, на вашу думку, ця машина отримала такий значний вплив на електронну музику і досі залишається актуальною?
– Здається тому, що завдяки цій машині вдається створювати дивовижну музику. Вона була в авангарді всіх інноваційних треків та нових музичних напрямків, через це ніколи не буде забута. Усе завдяки незрівнянному звучанню (ніщо не зрівняється з ритмами 808-ї) та простому й зрозумілому, проте дуже потужному інтерфейсу.

– Нещодавно у Твіттері з’явилося повідомлення про те, що ви працювати у студії разом із гуртом Run The Jewel, і це викликало багато запитань. Це якось стосувалося альбому “Run The Jewels 2”, видатного хіп-хоп запису 2014-го?
– Цей альбом — поєднання вбивчих ритмів з дивовижною лірикою і пара хлопців, які СПРАВДІ вміють читати реп. Стерео-система в моїй машині ледве витримала це навантаження, настільки мені сподобався запис. Великим задоволенням було опинитися з ними в одній студії і мати можливість поекспериментувати з музикою.

– Розкажіть, як зазвичай створюються ваші ритми на AIRA, що для цього потрібно?
– Ми запускаємо MIDI clock (синхронізацію) з нашого головного пристрою, а далі починається імпровізована творчість. Потім все записуємо і зводимо в одне ціле, шукаючи натхнення з випадкових знахідок.

– Чому, на вашу думку, більшість схиляється до використання драм-машин замість MIDI-клавіатури з комп’ютером?
– Пристрої, стилі і смаки, здається, циклічно відтворюються. Люди швидко звикають до нового, і коли функціональність комп’ютерів стала достатньою для виконання ними всієї роботи, багато хто повірив в цю ідею і повністю сфокусувався на ній. Ми теж через це пройшли… і тепер розуміємо, що недостатньо просто клацати мишкою, щоб створювати музику. Звичайно, у цій справі можна довіритись своїм очам і бачити створення музики як складання композиції із різних частин, але насправді варто покладатися тільки на свій слух! Варто працювати з тим, що реагує у відповідь на твої дії. На мою думку, це звучить набагато краще, ось чому ми використовуємо аналогові синтезатори і драм-машини.

massive-attack-interview-roland-aira-2

– Яким повинен бути фестиваль, щоб вважати його досконалим? Що в цьому вам подобається найбільше?
Враховуючи той факт, що ми з Брістоля, важко не згадати про фестиваль, який відбувається поблизу. Ґластонбері це завжди особлива подія і важко не проникнутися його атмосферою. Усе навколо нього та люди просто дивовижні……чого не скажеш про погоду!

– Як би ви охарактеризували драм-машину Roland AIRA одним реченням?
– Як класичний інструмент 21-го сторіччя, адаптований до найсучасніших потреб, який уособлює в собі минуле та майбутнє водночас. Гурт Massive Attack планує проведення туру “European tour”, що повинен стартувати в Дубліні 19-го січня 2016 року.