Generic selectors
Точне співпадіння
Пошук в заголовках
Пошук за змістом
Вхід для дилерів

RCF в Концертному залі «Нафтохімік» ПАТ «Укртатнафта» в Кременчуці

RCF в Концертному залі «Нафтохімік» ПАТ «Укртатнафта» в Кременчуці

Маючи великий виробничий потенціал, компанія ПАТ “Укртатнафта” створила соціальну сферу на підприємстві і постійно її розвиває. Турботою про здоров’я членів трудового колективу стоїть на першому місці в пріоритетах ПАТ “Укртатнафта”. Цим продиктовано створення цілого комплексу лікувально-оздоровчих і культурних установ.
Палац культури “Нафтохімік” є структурним підрозділом, що входить до складу Управління по соціальній сфері ПАТ “Укртатнафта”. Цілями Палацу культури “Нафтохімік” є: організація дозвілля, розвиток художньої і декоративно-прикладної творчості серед працівників ПАТ “Укртатнафта”, їх сімей, дітей. Палац культури «Нафтохімік» Центру культури спорту і дозвілля розташований за адресою: м Кременчук, пр-т Лесі Українки 33 і є єдиним культурно-розважальним центром на мікрорайоні Молодіжний, де населення становить близько 60 тис. чоловік.

У 2016 році керівництво ПАТ “Укртатнафта” прийняло рішення виконати реконструкцію глядацької зали палацу. Керівництво ПАТ “Укртатнафта” було зацікавлено в заміні системи електроакустики (звукофікації) в залі Палацу культури «Нафтохімік». Фахівці “Укртатнафта” підготовали технічне завдання на розробку робочого проекту нової системи електроакустики в Палаці. В кінці 2015 року компанія «Юритмікс» (м.Мукачево) була запрошена на переговори для комплексної реалізації проекту по заміні системи електроакустики в залі Палацу культури «Нафтохімік». Фахівці ПАТ “Укртатнафта” і ТОВ «Юритмікс» узгодили остаточну специфікацію звукового обладнання і принципові проектні рішення.
У січні 2016 року під керівництвом ГІП Маркова Віктора був виконаний робочий проект «Заміна системи звукофікації в залі Палацу культури «Нафтохімік».

Дата початку роботи над проектом: січень 2016 року
Дата поставки обладнання: 01 липня 2016 року
Дата початку монтажу: 05 липня 2016 року
Дата здачі об’єкта: 08 липня 2016 року
Місто: Кременчук, пр. Лесі Українки, 33
Тип об’єкта: концертні та універсальні зали
Місткість залу: 600 осіб
Стадія проекту: РП «Система звукофікації в залі Палацу культури« Нафтохімік»
Проект виконаний: ГІП Марков Віктор
Проектувальник, постачальник обладнання, виконання інсталяції обладнання: фірма «Юритмікс» (м.Мукачево) за участю фірми «Тік-Так» (м.Київ)

Відповідно до технічного завдання та ДБН В.2.2-16-2005 «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади…» проектом були передбачені наступні інженерні системи: система електропостачання для системи звукофікації залу; система звукофікації залу для глядачів і сцени.
Проектом було передбачено повну заміну ліній живлення електроприймачів системи звукофікації від мережі 380/220В. з глухозаземленою нейтраллю з системою заземлення TN-S. Згідно ПУЕ, в проекті була передбачена автономна заземлювальна шина для системи звукофікації.

Системи звукофікації, згідно проекту, складається з наступних елементів
1 Основної акустичної системи звукофікації залу PA rigging Left side & rigging Right side
2 Акустичної системи бокового заповнення сцени Left side Fill & Right side Fill
3 Акустичної системи арьер сцени Left side Fill & Right side Fill
4 Моніторної акустичної системи сцени Front monitors
5 Цифрового мікшерного пульта FOH (DIGITAL Mixing Console)
6 Цифрового акустичного процесора Digital processor

Комплекс обраного обладнання основної акустичної системи звукофікації залу, відповідно до ДБН В.2.2-16-2005 «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади…», повинен забезпечувати в концертному режимі середній рівень звукового тиску не менше 100 дБА. Відтворення звукового сигналу в частотному діапазоні не вужче 45-16000 Гц, при величині нелінійних спотворень менше 1% і розбірливості мови не гірше 0.6-0.65 за шкалою RASTI, а також запас стійкості до виникнення негативного зворотного акустичного зв’язку не менше 6 дБА.
Основна електроакустична система повинна забезпечувати правильну локалізацію джерела звуку і передачу звукових ефектів.
Для виконання всіх вимог було прийнято рішення використовувати систему лінійного масиву (Line Array) з підсилювачами потужності D-класу, а саме італійських акустичних систем RCF серії D-LINE HDL (Італія).

 RCF 20A  kremenchuk-ukrtatnafta-naftohimik-rcf-01

Активна двосмугова АС лінійного масиву, підсилювачі D-класу: 500 + 200 Вт, 55 Гц – 20 кГц, 135 дБ, динаміки: 2 х 10″+ 2″, рупор 100° х 15°, DSP, вхід: XLR, вихід XLR, поліпропіленовий композитний корпус, 705х294х445 мм, 29 кг.

10 шт. по 5 шт. на стороні

RCF HDL18AS)kremenchuk-ukrtatnafta-naftohimik-rcf-02

Активний підвісний сабвуфер, підсилювач D-класу 1000 Вт, 135 дБ, 30 Гц – 140 Гц, 18″(4″ vc) динамік, вхід: XLR, вихід XLR, перемикач частоти розділу кросовера 80/120 Гц, перемикач фази, дерев’яний корпус , вбудовані елементи підвісу в масив спільно з HDL 20-A, 700х512х620 мм, 48,4 кг.

4 шт. по 2 шт. на стороні

У системах лінійного масиву RCF HDL застосовуються підсилювачі потужності D-класу, що володіють високим ККД в поєднанні з малою вагою. До переваг даних підсилювачів слід віднести великий запас динамічного діапазону і якості, що забезпечують натуральне звучання будь-якого звукового матеріалу. Інтегрований процесор DSP реалізує функції кросовера, еквалайзера, компресора, лімитера і алгоритму поліпшення динаміки на низьких частотах. DSP контролює параметри звукового сигналу, імпульсного блоку живлення і вихідного каскаду ШІМ, щоб забезпечити кращу роботу всіх компонентів підсилювача. Процесор також відстежує поточний імпеданс котушок динаміків, їх температуру і управляє захисними схемами. Корпуси гучномовців RCF HDL виконані зі спеціального поліпропіленового композитного матеріалу і здатні знизити вібрацію на НЧ навіть на максимальній гучності. Кабінети мають надзвичайно малу вагу для полегшення їх установки.
Створене фірмою RCF фірмове програмне забезпечення RCF Software Shape Designer спростило завдання проектування, а пізніше інсталяцію та налаштування всього звукового комплексу.

kremenchuk-ukrtatnafta-naftohimik-rcf-0

Візуалізація програмного забезпечення RCF Software Shape Designer

 Для озвучування сцени (бокового заповнення сцени – Side Fill і озвучування арьер сцени) з лівого і правого боків сцени, проектом було передбачено встановити акустичні системи “простріли” для стаціонарної подзвучки і відтворення звукових ефектів на сцені, а саме RCF ART315AMK3.

RCF ART315AMK3

kremenchuk-ukrtatnafta-naftohimik-rcf-03

Активна двосмугова АС, підсилювачі D-класу: 300+100Вт, 50Гц-20кГц, 128дБ, динаміки: 15″+1″, рупор 90° х 60°, входи: мік./лін.- XLR, вихід XLR/Jack, захист від перевантаження, перегріву, К.З., поліпропіленовий композитний корпус, 405х680х345мм, 19кг, можливість використання як монітор, можливість підвісу та встановлення на штатив.

4 шт. по 2 шт. на сторону

Для озвучування сцени передбачені чотири мобільні акустичні системи (сценічних моніторів), які можуть бути включені в незалежні моніторні лінії, а саме RCF NX12SMA.

RCFNX12SMA

kremenchuk-ukrtatnafta-naftohimik-rcf-nx12sma-04

Активний двосмуговий монітор, підсилювачі D-класу: 500+200Вт, 50Гц-20кГц, 129дБ, коаксіальний неодимовий динамік: 12″+1″, рупор 60° х 60°, 324х550х417мм, 16,5кг., можливість установки на штатив.

4 шт. по 2 шт. на сторону

Управління системою звукофікації за проектом здійснюється з робочого місця звукооператора в залі.  До складу системи управління системи входять наступні пристрої:

  1. Цифровий акустичний процесор RCF DX2006 з 24-бітними цифроаналоговими і аналого-цифровими конвертерами, 2-входами, 6-виходами, окремими еквалайзерами для кожного каналу, лімітерами, кількома видами кросоверів, лінією затримки, 30 користувацькими пресетами і портами USB і RS232 для з’єднання з комп’ютером.

 RCFDX2006

kremenchuk-ukrtatnafta-naftohimik-rcf-dx2006-05

Цифровий контролер акустичних систем, 2 входи/6 виходів. Обробка 24-bit A/D D/A, 96кГц, DSP з плаваючою комою 40-bit, в фільтрах і EQ крок в 1 Гц, 8 EQ в кожному вході і виході, різні типи кросоверів, лімітери, регулювання рівня, фази і затримки, апгрейд ПЗ, 2-рядковий 16-значний РК-дисплей, банк 30 пресетів, пароль, порти USB і RS232.

 1 шт.

  1. Центральним пристроєм системи звукофікації є цифровий мікшер Behringer X32. Це 32-канальний цифровий мікшерний пульт з повноцінним збереженням налаштувань в пам’яті і повністю програмованими мікрофонними підсилювачами класу “Hi-end”, що має 16 шин змішаного сигналу, які конфігуруються як підгрупи. У мікшері передбачені два порти AES50, кожен з яких здатний обробляти сигнали 48 каналів входів/виходів за допомогою технології “KLARKTEKNIK rock-solid Super MAC” (адресація до 96 входів і виходів).
BehringerX32

kremenchuk-ukrtatnafta-naftohimik-rcf-x32-06

32-канальний цифровий мікшерний пульт з повністю програмованими мікрофонними підсилювачами класу high-end і 16 мікшируючими шинами, що конфiгуруються як підгрупи. Пульт відрізняється наявністю 32-бітного процесора DSP з широким динамічним діапазоном і має 25 моторизованих фейдерів.

 1шт.

Після узгодження робочого проекту з технічними службами Палацу культури «Нафтохімік» були розпочаті роботи по його реалізації.
У залі і на сцені (приховано) була прокладена слабкострумова мережа для керування сигналами, які передаються від цифрового мікшерного пульта на цифровий процесор, після на всі акустичні системи, розташовані в залі і на сцені. Слабкострумні кабельні траси виконані з використанням спеціального установчого кабелю PROEL HPC210BK (Кабель мікрофонний, збалансований, діаметр 6,5 мм).

kremenchuk-ukrtatnafta-naftohimik-rcf-1

Слабкострумова мережа для керування сигналами, передається від цифрового мікшерного пульта до мікрофонів і обладнання моніторної системи, яка підключаються в підлогових люках на сцені, складається з кабельних трас з використанням спеціального мультикорного кабелю PROEL EBN 3208 і чотирьох мультикорних кабелів PROEL EBN 804. Так само була прокладена силова мережа з окремим контуром заземлення.

kremenchuk-ukrtatnafta-naftohimik-rcf-2

Після поставки обладнання компанією «Юритмікс», були виконані монтажні і пусконалагоджувальні роботи по монтажу обладнання в новому залі Палацу культури. Дані роботи виконувалися фахівцями «Юритмікс» спільно з партнером, компанією «Тік-Так» м.Київ.

kremenchuk-ukrtatnafta-naftohimik-rcf-3

Роботи виконувалися за спеціально розробленою і затвердженою ПАТ “Укртатнафта” програмою проведення пусконалагоджувальних робіт системи звукофікації концертного залу в Палаці культури Центру культури, спорту і дозвілля «Нафтохімік». Всі роботи були виконані в строк.

kremenchuk-ukrtatnafta-naftohimik-rcf-4

Працівники «Нафтохіміка» готують святкову програму, присвячену 50-річчю ПАТ “Укртатнафта” на новому звуковому устаткуванні від італійської компанії RCF.

kremenchuk-ukrtatnafta-naftohimik-rcf-5

14 липня в оновленому Концертному залі «Нафтохімік» ПАТ «Укртатнафта» , Кременчуцький нафтопереробний завод – відмітив своє 50-річчя. До святкування ювілейної дати «Укртатнафта» готувалася заздалегідь. Під час концерту нова система звукофікації від італійської компанії RCF (ексклюзивний представник RCF на Україні – компанія «Юритмикс») радувала якістю звучання не тільки учасників та гостей концерту, а також і організаторів свята. Вся продукція RCF, за своїми технічними характеристиками і експлуатаційними якостями, завжди знаходиться на самих передових позиціях і відповідає найвищим вимогам.