Generic selectors
Точне співпадіння
Пошук в заголовках
Пошук за змістом
Вхід для дилерів

Модернізація озвучення стадіону “Конья” системами від RCF

Модернізація озвучення стадіону “Конья” системами від RCF

Коли місто Конья розглядалося як одне з місць проведення майбутнього чемпіонату Європи з футболу, було запропоновано збудувати новий стадіон, який би повністю відповідав стандартам UEFA. Початково планувалося розмістити на ньому 33 000 сидячих місць, проте згодом цю кількість було переглянуто і збільшено до 42 276 сидінь — розділених на два яруси з додатковими VIP-зонами. Цей новий ультрасучасний стадіон повинен був стати також місцем для проведення домашніх матчів ФК «Коньяспор».

Турецька компанія Asimetrik, яка є дистриб’ютором та займається інтеграцією систем оповіщення, виграла тендер на впровадження професійної системи фонового озвучення публічних зон (PA) трибун, інфраструктури комплексу, яка б відповідала усім вимогам UEFA, FIFA та IAFF. Також їм було довірено розробку і постачання системи оповіщення аварійної евакуації (PA/VA) і забезпечення конференц-залів та прес-центрів всіма необхідними засобами зв’язку й відображення інформації. Усі проектні роботи, розробка, постачання, монтаж і введення в експлуатацію здійснювалися компанією Asimetrik, яка, в свою чергу, обрала обладнання серії H RCF в якості основного джерела звуку. Для виконання такого об’ємного проекту з самого початку Asimetrik залучила також інших підрядників — компанію Saridaglar Construction Company та інженерів Муніципалітету м. Конья. Під керівництвом Бурака Байрака, очільника проекту, завдяки використанню програмного забезпечення EASE Simulations їм вдалося розробити ряд унікальних рішень для забезпечення оптимального озвучення сидячих зон трибун, підібрати найвигідніше розміщення акустичних систем RCF та визначити загальну продуктивність системи з абсолютною точністю.

Modernization of the stadium sound Konya systems from RCF-002

Туркер Баран, інженер з акустичного дизайну компанії Asimetrik, та Бурак Байрак чудово знали, що вибір на користь обладнання RCF цілком виправданий та є надійним рішенням, спираючись на результати стадіону Ювентуса в Турині. “Серія H  також ідеально підійшла і для цього стадіону — як за потужністю, так і за звуковою дисперсією”, — висловився пан Байрак. “Ми отримали значну підтримку від технічної команди RCF під час проектування системи озвучення для Коньї. Компанія RCF є унікальним та усталеним брендом з успішною історією росту і розвитку, з якою ми співпрацюємо вже понад 14 років”, — додав він. Гучномовці RCF H1315 WP були використані для професійної системи фонового озвучення публічних зон (PA). Загалом було встановлено 96 одиниць RCF H1315 WP (3-смугових акустичних систем). Їх змонтували у подвійні кластери на 48-ми кріпленнях, при чому дистанція між кластерами склала 12 метрів. Нелегким завданням було встановлення гучномовців на робочих помостах. “Через це ми працювали в координації з конструкторами покрівлі, щоб забезпечити безпечний монтаж та розподіл ваги, і встановили кластери під помостом. Рівень звукового тиску на стадіоні перевищує мінімальні вимоги, встановлені UEFA. Бурак Байрак також додатково підкреслив, що стандарти його компанії базуються на критеріях UEFA 2020 для цього стадіону. Індекс передачі мовлення для стадіону «Конья» складає 0,8, і це чудовий показник. Після установки звукового обладнання для вимірювання ефективності його роботи та калібрування використовувались наступні пристрої: ручний шумомір NTI Audio XL2 (стандарт IEC 61672-1), генератор NTI Audio Minirator MR-Pro, вимірювальний мікрофон NTI Audio MA220 Type 1 та калібратор Norsonic 1251.

Modernization of the stadium sound Konya systems from RCF- 03

За проектом гучномовці від компанії RCF використовувались як для основної звукової системи, так і для конференц-зали і прес-центру. Кожен аудіо продукт добирався з особливою ретельністю та у повній відповідності до поставлених цілей за критеріями щодо простоти використання та багатофункціональності. Задля задоволення вимог UEFA всі лінії зв’язку та підключення здійснювались з використанням гібридних волоконних кабелів, кабелів для передачі HD сигналу, цифрових аудіо кабелів тощо. Завдяки цьому компанії Asimetrik вдалося інтегрувати основну систему з PA/VA системою, забезпечивши звукове покриття стадіону в рамках єдиної мережі. “Спроектувати таку систему виявилося вкрай непросто, проте з продуктами RCF нам вдалося досягти поставленої мети”, — підсумував пан Байрак. “Акустична система RCF H1315 забезпечує досконале звучання та дозволяє створювати компактні конструкції. Вже порівняно велика кількість матчів була проведена на стадіоні, після чого ми отримали багато позитивних відгуків”, — додав він.

Modernization of the stadium sound Konya systems from RCF-004

“Ми задоволені результатом, якого вдалося досягти у такій непростій справі як озвучення стадіонів у відповідності до вимог і стандартів UEFA”, — підкреслив віце-президент компанії Asimetrik Горкем Джилікбілек. Цей процес передбачає поєднання досвіду з виключною увагою до деталей. Ми чудово розуміли важливість досягнення високої якості звучання. Команді наших фахівців вдалося професійно проаналізувати властивості кожної озвучуваної зони, і ми отримали гарний результат”, — зауважив він.