Generic selectors
Точне співпадіння
Пошук в заголовках
Пошук за змістом
Вхід для дилерів

M-Audio Keystation 61 MK3 — третє покоління популярних п’ятиоктавних MIDI-клавіатур

M-Audio Keystation 61 MK3 — третє покоління популярних п’ятиоктавних MIDI-клавіатур

Третє покоління популярної серії міді-клавіатур Keystation від M-Audio було представлено ще в 2018 році. Оновлення Keystation 61 принесло косметичні поліпшення самих пристроїв і значно розширило софт, що поставляється в комплекті. В першу чергу, нове покоління клавіатур стало ще компактніше. В умовах невеликих студій, дана характеристика завжди важлива.

У порівнянні з клавіатурою попереднього покоління корпус Keystation 61 MK3 став помітно тонше. Також істотно скоротилося відстань над клавішами. А кнопки навігації і транспортної панелі були переміщені в ліву частину. Однак найважливіша зміна спостерігається в клавішах. Білі клавіші стали на пару міліметрів коротше. Чорні клавіші стали ширше, завдяки більш квадратній формі. Крім того, вони тепер мають не глянсове, а матове покриття. Така форма клавіш використовується в більш дорогих клавішних пристроях виробника. Використовувана механіка залишилася колишньою та має напівзважену конструкцію. Механіка Keystation 61 MK3 короткохідна, пружна і досить чуйна.

 

фото M-Audio Keystation 61

 

Можливості підключення у Keystation 61 MK3 залишилися без змін. Тут передбачено роз’єми для підключення Sustain педалі, USB роз’єм для підключення до комп’ютера та стандартний DIN роз’єм MIDI-виходу. При використанні клавіатури з синтезаторами, передбачено живлення від зовнішнього БП, який в комплект не входить.

Якщо ви бажаєте приступити до творчості відразу після покупки пристрою, виробник щедро комплектує клавіатуру різноманітним софтом. Для багатодоріжкового запису та створення композицій передбачені відразу дві програми, Pro Tools First M-Audio Edition і Ableton Live Lite. Крім цього передбачена двох гігабайтна бібліотека семплів і лупів від Touch Loops і три повноцінних віртуальних інструмента Mini Grand, Xpand! 2 і Velvet від AIR Music. З огляду на, що Keystation 61 MK3 є порівняно недорогою та доступною клавіатурою, виробник міг би її взагалі нічим не комплектувати. А тут ми бачимо великий набір додаткового софту, включаючи інтерактивні уроки по грі на клавішних інструментах.

 

фото Keystation 61

 

M-Audio Keystation 61 — AIR Music Mini Grand

Віртуальний інструмент AIR Mini Grand являє собою засемпліроване фортепіано. Даний інструмент дуже простий у використанні та позбавлений складних налаштувань. В Mini Grand є сім різних типів фортепіано, трохи відрізняються тембром і еквалізацією. З додаткових параметрів доступне регулювання та вибір типу реверберації, а також настройка чутливості до різних значень велосіті.

Приклади звучання Mini Grand можна послухати на офіційній сторінці виробника розділі аудіодемо.

фото Keystation 61

AIR Music Tech Xpand! 2

Інструмент AIR Music Tech Xpand! 2 являє собою мультитембральний семплер/синтезатор з готовими тембрами. Він має понад 2,5 тис різних пресетів, які зручно розбиті по категоріям. Головною особливістю даного інструменту є його простота та зручність.

Xpand! 2 позбавлений складних налаштувань, а всі необхідні регулювання здійснюються з одного робочого вікна. Чотири слоти для завантаження тембрів дозволяють використовувати Xpand! 2 як мультитембральний інструмент, або призначити на кожен слот індивідуальний MIDI-канал і озвучувати до чотирьох різних треків одним інструментом. Також можна легко призначити тембри на різні зони клавіатури. Семплер має вбудовані ефекти, які призначаються на дві шини.

Приклади звучання Xpand! 2 можна послухати на офіційній сторінці виробника розділі аудіодемо.

 

фото AIR Music Tech Xpand! 2

 

Віртуальний інструмент AIR Velvet

Віртуальний інструмент Velvet являє собою набір легендарних моделей електропіано 60-х і 70-х років. Даний інструмент заснований на емуляції Fender Rhodes Suitcase. Fender Rhodes MK I і MK II Stage Piano, Wurlitzer 200A і Hohner Pianet-T. Інструмент включає в себе більш ніж 350 готових пресетів, що відрізняються різними настройками. Як і в більшій частині продуктів AIR Music Technology, інструмент Velvet оснащений мінімумом налаштувань. Проте, крім основних налаштувань піано, доступна і секція ефектів, яка відмінно вписуються в концепцію вінтажних інструментів.

Приклади звучання органу DB-33 можна послухати на офіційній сторінці виробника розділі аудіодемо.

Skoove

Платний сервіс Skoove являє собою інтерактивні уроки гри на фортепіано, побудовані на виконанні відомих і популярних мелодій. Для ознайомлення M-Audio дає тимчасову підписку на даний сервіс. Уроки об’єднані в певні курси, що відрізняються різним рівнем складності. Серед них є як прості уроки зовсім для початківців, так і більш складні, що складаються з мелодій для двох рук.

Melodics

Melodics — ще один платний онлайн сервіс, який надає інтерактивні уроки гри на клавішах. Для ознайомлення M-Audio дає доступ до 60 безкоштовних уроків. На відміну від Skoove тут немає нотного стану і навчання відбувається за принципом своєчасного натискання на відповідні клавіші під різноманітний акомпанемент, приблизно, як в іграх Guitar Hero. Наприкінці уроку виводиться кількість балів за точність.

 

фото Віртуальний інструмент AIR Velvet

 

Висновок

Оновлення серії Keystation MK3 цікаво не тільки змінами в самих пристроях, а й в комплектному софт. Власникам повноцінних DAW і великих бібліотек додаткове ПО буде не настільки цікавим. А от новачкам це допоможе від чогось відштовхнутися та усвідомити свої подальші потреби.

Власникам MIDI-клавіатур попереднього покоління переживати не варто. Так як нові пристрої нічим принципово новим не відрізняються. А тим хто подумував над придбанням недорогої та якісної MIDI-клавіатури можна сміливо порекомендувати звернути увагу на Keystation 61 MK3. Для п’яти октавної клавіатури вона виглядає дуже компактною, не має на борту зайвих контролерів, дозволяє підключати Sustain педаль та володіє хорошою механікою.

 

фото Keystation 61