Warning: unlink(/www/eurhythmics.com.ua/sitemap.xml): Permission denied in /www/eurhythmics.com.ua/wp-content/plugins/google-sitemap-plugin/google-sitemap-plugin.php on line 577
M-Audio CTRL 49 - найбільш просунута MIDI- клавіатура у виробника
Generic selectors
Точне співпадіння
Пошук в заголовках
Пошук за змістом
Вхід для дилерів

M-Audio CTRL 49 – найкращий помічник для наповнення музики натхненням!

M-Audio CTRL 49 – найкращий помічник для наповнення музики натхненням!

На сьогоднішній день MIDI-клавіатура M-Audio CTRL 49 це найбільш просунутий пристрій в лінійці MIDI-клавіатур виробника. Нова клавіатура M-Audio CTRL 49 відрізняється від багатьох інших аналогічних пристроїв використанням повноцінного дисплея та інтеграцією з фірмовим софтом AIR і inMusic. У цього продукту є два серйозних плюси: істотно більш доступна ціна і софт-додаток, яким керує клавіатура та постачається в комплекті. В інструменті M-Audio CTRL 49 використовується кольоровий 4,3 дюймовий LCD дисплей з високою роздільною здатністю, на якому графічно відображаються різні режими, налаштування і регульовані параметри віртуальних інструментів. Це дуже зручно, так як це дозволяє зайвий раз не звертатися до ноутбуку і повністю сконцентруватися на виконанні. Найчастіше MIDI-контролери оснащені крихітним екраном, який відображає лише цифрові значення певних параметрів.

фото M-Audio CTRL 49 - найбільш просунута MIDI- клавіатура у виробника

 

У комплекті клавіатури йде цілий ряд віртуальних інструментів AIR і унікальна програма VIP (Virtual Instrument Player), що дозволяє пристрою взаємодіяти з різними програмними інструментами. MIDI-клавіатура CTRL 49 розрахована, в першу чергу, на роботу з даними софтом. Саме завдяки використанню VIP контролер CTRL49 зі звичайної MIDI-клавіатури перетворюється в подобу робочої станції. Програма VIP працює як автономному режимі, так і в якості AU, VST, або AAX плагіна. За допомогою VIP здійснюється доступ до будь-якого встановленого віртуального інструменту в системі безпосередньо з клавіатури. Тут передбачений зручний пошук і сортування плагінів, їх завантаження та редагування, збереження всіх налаштувань в глобальні пресети і їх миттєве завантаження. Крім цього VIP дозволяє використовувати одночасно до 8 різних віртуальних інструментів, створюючи багатошарові тембри і зручно регулюючи кожен з плагінів всередині самої оболонки. Це особливо стане в нагоді при живому виконанні, де немає гострої необхідності в використанні секвенсора.

фото M-Audio CTRL 49 - найбільш просунута MIDI- клавіатура у виробника

 

Клавіатура M-Audio CTRL 49 прекрасно працює у всіх найбільш відомих DAW додатках використовуючи протокол Mackie Control. Підтримуються наступні програми: ProTools, Logic, Cubase, Bitwig, Ableton, Reaper, Studio One і Reason. Для повноцінної роботи в CTRL49 передбачено цілий ряд різноманітних контролерів. Тут використовуються кнопки з підсвічуванням, фейдери, регулятори, чутливі до сили натискання педи. Одним словом все найкраще і необхідне втілено в MIDI-клавіатуру CTRL49. Що стосується клавіш, то тут використовується повнорозмірна чотирьох-октавна клавіатура з напівзваженою механікою і функцією aftertouch. Доступно три види кривої велосіті і десять режимів чутливості. Тактильно механіка чутлива, досить легка і порівняно тиха. Білі клавіші глянцеві, гладкі. Чорні клавіші навпаки, матові, при цьому їх поверхня менш слизька. Є певна схожість з клавішами, використовуваними в клавіатурах Axiom.

 

фото M-Audio CTRL 49 - найбільш просунута MIDI- клавіатура у виробника

Пристрій поміщений в пластиковий корпуc. Лицьова верхня поверхня металева, вона виконана знімною для ремонту або чищення окремих груп контролерів. За сучасними мірками розміри CTRL49 досить великі (81.4 x 31.4 x 10.4 см). Втім, вага пристрою не дуже велика, всього 6 кг. Нижня частина корпусу абсолютно рівна, тому клавіатура безперешкодно розташується на будь-який підставці. Для розміщення на плоских поверхнях передбачені гумові ніжки. Підключення MIDI-клавіатури до комп’ютера здійснюється через USB-порт. Так як в пристрої використовується дисплей, для роботи необхідний блок живлення (12В), який входить в комплект. Для підключення різних зовнішніх MIDI-модулів є MIDI-вхід і MIDI-вихід. Також є можливість підключення двох педалей, Sustain і Expression.

Для коректної роботи CTRL49 в систему необхідно встановити спеціальний драйвер. Весь комплектний софт стає доступним для скачування після авторизації аккаунта на сайті M-Audio і процедури реєстрації пристрою CTRL49. У комплекті з клавіатурою постачається версія Ableton Live 9 Lite, інструмент SONiVOX Eighty Eight Ensemble і 7 плагінів AIR (Creative FX Collection, Vacuum Pro, Loom, Hybrid 3, Xpand! 2, Velvet і Transfuser). Приклади звучання комплектного софту доступні на сайті виробника. Таким чином, купуючи тільки клавіатуру, можна повноцінно займатися творчістю, без додаткових вкладень.

 

 

CTRL49 має кілька режимів роботи, які дозволяють використовувати пристрій як стандартну MIDI-клавіатуру з секвенсором або з зовнішніми MIDI-модулями. Однак найбільшу цікавість викликає робота CTRL49 з оболонкою VIP, так як це розкриває можливості пристрою в повній мірі. Для повноцінної роботи нічого додатково налаштовувати не потрібно. Контролери за замовчуванням призначені на всі необхідні функції програми VIP. При використанні VIP в якості плагіна в секвенсорі є управління налаштунками VIP і функціями самого секвенсора. Зміна управління проводиться через перемикання режимів, що перемикаються миттєво. Доведеться тільки заздалегідь призначити на відповідні контролери клавіатури необхідні параметри секвенсора. Навіть в самій програмі передбачений режим навчання контролерів будь-якими іншими доступними параметрами. Процес призначення відбувається просто і наочно, як в будь-яких аналогічних утилітах. У секвенсорі можна використовувати кілька копій VIP, як у випадку зі звичайними віртуальними інструментами. Звучання кожного з них буде виводиться на відповідний стерео канал.

Додаток VIP дозволяє використовувати до восьми віртуальних інструментів одночасно, одержуючи складні багатошарові тембри. Складання з різних плагінів такого індивідуального звучання виробляється дуже просто завдяки зручному сортуванні всіх встановлених інструментів і їх пресетів в єдиному списку. Важливо, що пошук і завантаження можна здійснювати з клавіатури не вдаючись до мишки і екрану комп’ютера. Вся навігація в програмі проводиться регулятором і кнопками, розміщеними під дисплеєм.

 

Для управління восьми плагінами передбачений вбудований мікшер з поканальним регулюванням гучності, панорами, функціями SOLO і MUTE, і навіть можливістю посилання на чотири шини з VST-ефектами. Крім цього на кожен канал можна накласти до чотирьох індивідуальних VST-ефектів і вказати діапазон нот, в яких гратиме відповідний інструмент. Як не дивно, управління гучністю мініатюрного мікшера VIP здійснюється не фейдерами, а поворотними регуляторами. Фейдери і кнопки під ними служать для управління мікшером секвенсора. Поворотні регулятори в різних режимах керують безліччю параметрів, від виведених налаштувань синтезатора, до посилу MIDI-команд на зовнішні пристрої.

Кнопки під регуляторами відповідають за функцію Note Repeat, яка завжди активна і синхронізована за темпом. За допомогою кнопок BANKS здійснюється швидке переключення між завантаженими в VIP віртуальними інструментами. Педи мають різнокольорову індикацію і служать як для виконання партій ударних і перкусії, а також для індикації і управління деякими параметрами. Для більш зручного виконання передбачено чотири види кривої Велосіті і десять режимів чутливості.

Висновки

Очевидно розвиток MIDI-клавіатур відбувається в напрямку більш тісної інтеграції з софтом, і контролер M-Audio CTRL 49 яскраве тому підтвердження. Подібні пристрої є вже не просто MIDI-клавіатурами в традиційному розумінні, а є радше гібридними робочими станціями зі своїм оригінальним інтерфейсом і цікавими можливостями. Важливо й те, що клавіатура CTRL49 комплектується цілою колекцією різноманітних софтів, що дозволяє блискавично приступити до створення музики після придбання інструменту. При цьому програми, які входять в комплект не впливають на кінцеву вартість продукту. Більш того, на сайті виробника є перелік понад 400 плагінів, які повноцінно підтримує VIP додаток.

За матеріалами статті з журналу ProSound
Підготував до друку: Ігор Меліка