Generic selectors
Точне співпадіння
Пошук в заголовках
Пошук за змістом
Вхід для дилерів

Компанія G-SOUND використала обладнання RCF серії C для нового стадіону AUDI ARENA в м. Дьйор

Компанія G-SOUND використала обладнання RCF серії C для нового стадіону AUDI ARENA в м. Дьйор

Новий «AUDI ARENA GYÖR», який згадується як найновіший та найсучасніший комплекс в Угорщині, був оснащений багатьма акустичними системами виробництва RCF. Завдяки виконаній роботі, яку взяла на себе компанія G-Sound, (партнер по впровадженню Chromasound Ltd – офіційного дистриб’ютора італійської продукції RCF в Угорщині), у цьому багатофункціональному спорткомплексі, який здатен вмістити до 5 500 людей, вдалося забезпечити виняткову якість озвучення.

 

Стадіон AUDI ARENA в м. Дьйор

company-g-sound-equipment-rcf-stadium-audi-arena 01

 

Йожеф Гріц, технічний дизайнер, та Ласло Шуто вирішили використати 40 двосмугових акустичних систем C5212-96 з вузькою (90°x60°) діаграмою направленості звуку. Ідея полягала у розташуванні вищезгаданих акустичних систем зверху по всьому периметру спортивного поля, по дві для кожного з 20 секторів. В результаті, акустичні системи були закріплені на верхній (стаціонарній) та нижній (рухомій) частинах конструкції в горизонтальному положенні у спеціально спроектованих сертифікованих консолях з поворотним механізмом. За словами Йожефа Гріца, представника компанії G-Sound, для досягнення поставлених цілей, враховуючи направленість звуку вищезгаданих акустичних систем, у своїх розрахунках вони опиралися на відстані від сидінь та між секторами.

Обладнання RCF на стадіоні AUDI ARENA GYÖR

фото AUDI ARENA

 

У свою чергу, 20 секторів “AUDI ARENA” були умовно розділені на 8 зон з верхніми і нижніми незалежними одна від одної акустичними системами. Для оптимізації роботи також було додатково встановлено два звукові процесори для керування АС (акустична система) RCF DX 4008 4вх/8 вих Забезпечивши таким чином 16 робочих виходів. На кожному з 4 кутів поля розміщено спеціальну інсталяцію з 5-ти двоканальних підсилювачів потужності IPS 3700.

Задля мінімізації втрат сигналу та ін., керування АС завжди здійснюється від найближчої стійки підсилювачів. Окрім вищезгаданих АС, компанія G-Sound встановила окремі акустичні системи для VIP-зон, а також систему гучномовного оповіщення. Розробкою проекту по акустичному оформленню Арени займався Імре Моккай з компанії Chromasound за підтримки Андора Фюрйеші (з компанії aQrate). Він також допомагав під час проведення контрольних вимірів.

Пояснюючи деталі проекту, Імре сказав: «Вся система озвучення була спроектована таким чином, щоб забезпечити приємну тональність. А також є достатньо продуманою та здатною виконувати всі поставлені до неї вимоги. Також вона передбачає можливість підключення до неї додаткових сабвуферів». За його словами, їхньою метою було досягнення значення індексу якості передачі мовлення (STI, Speech Transmission Index), яке б склало 0,5 для повністю заповненого вщент стадіону.

Під час перших вимірювань вони отримали наступні результати: середнє значення дорівнювало 0,51 у найгіршому випадку (заміряли всі зони при умові, що стадіон пустий) та 0,68 у окремо визначеній зоні (стадіон так само пустий). Як сказав Йожеф Гріц, звичайно, ці показники у будь-якому випадку покращаться за умови заповнення стадіону і він щасливий, що вдалося досягти поставленої мети. Система здатна створити звуковий тиск на місці глядача величиною до 98 dB LAeq та 113 dB LC на пікових рівнях. Цього цілком достатньо для хорошого сприйняття за умов постійного фонового шуму навколо.

 

фото AUDI ARENA

 

Загальна частотна характеристика дуже плавна (в межах ±3 дБ та 50 Гц – 16 кГц), найбільший перепад складає менше 12 дБ на визначеній частоті. Саме тому кожне сказане слово, кожна нота мають надзвичайно чисте звучання і здатні досягти свого місця призначення. Він також додав: «Нашою метою було, щоб на кожному місці, де сидить глядач, була однакова якість звучання. І щоб цей звук поширювався тільки у заданих межах. Чого нам насправді вдалося досягти – того, що система здатна забезпечити плавний перехід між різними зонами покриття». Також було збережено кілька варіантів пресетів. Які передбачають або не передбачають використання нижніх АС у тих випадках, коли рухомі конструкції не використовуються.

Система гучномовного оповіщення також створювалася з використанням АС та іншого обладнання компанії RCF (ZM2100 з підсилювачами. А також акустичні системи MQ80P, DP4, HD210T та PL60). З її допомогою вдалося охопити всі трибуни, коридори, роздягальні, загалом поділені на 10 зон. Основним її завданням є передача тої ж програми, що і на Арені, а також певних повідомлень, які стосуються гравців команди. Звук з Арени транслюється і у VIP-зону. Де компанія G-Sound встановила наступне обладнання: акустичні системи серії Media Series, програвачі RCF MS1033, мікшери RCF серії L-Pad та підсилювачі RCF IPS 700.