Generic selectors
Точне співпадіння
Пошук в заголовках
Пошук за змістом
Вхід для дилерів

Найпоширеніші 8 міфів про навушники та вушні монітори

фото вушні монітори Shure

Найпоширеніші 8 міфів про навушники та вушні монітори

1. Навушники та вушні монітори можуть вийти з ладу через гучні звуки
Не вірно. Навушники та вушні монітори вміють гасити небезпечні рівні звукового тиску (SPL) ще до того, як виникає небезпека їх ушкодження. З моменту підвищення гучності стає неможливим, а звук натомість стає дещо спотвореним. Величина електричного сигналу, необхідного для пошкодження продукту є значно вищою, ніж точка, на межі якої відбувається спотворення сигналу. Гучні звуки не завжди можуть привести до пошкодження навушників, а от надміру потужні електричні сигнали — можуть.
Якщо рівень звукового тиску перевищує 85 децибел (SPL), це може привести до незворотного пошкодження слуху, тому, будь ласка, слухайте в безпечних межах.

2. Чим ширший діапазон відтворюваних частот, тим краще звучання
Не вірно. Частотний діапазон просто вказує значення найнижчої та найвищої частот, що можуть бути відтворені за допомогою навушників. Людське вухо сприймає частоти в діапазоні від 20 до 20000 Гц. А у специфікаціях до деяких пристроїв згадується діапазон від 5 до 50000 Гц, що зазвичай вводить в оману. Це не тільки виходить за межі можливостей людського слуху, але нічого не говорить про те, що відбувається між цими двома частотами. Наші вуха є найбільш чутливими до частот в діапазоні від 100Гц до 10кГц, а отже, відносна кількість енергії, яка виробляється навушниками у цих межах є набагато важливішим критерієм, ніж те, що відбувається при ≤20Гц або ≥20кГц.

 

8-myths-about-ear-monitors-and-headphones-0

 

3.  Навушники відкритого типу підходять виключно для мастерингу та мікшування
Не вірно. Звук — дуже суб’єктивна річ. Як “правильно” слухати або чути музику залежить тільки від уподобань слухача.
Основна відмінність між навушниками закритого та відкритого типів полягає в ізоляції. У навушниках відкритого типу звук проходить крізь амбушюри. Меломани використовують їх в тихому середовищі — на своїх робочих місцях або в своїх будинках, щоб домогтися враження від прослуховування, ніби це музика “в світі навколо них”, а не в “їхній голові”. Їх приваблює відчуття відкритості простору, легкість — що не є притаманним для навушників закритого типу. Ось чому вони здобули прихильність серед професійних користувачів: вони вважають, що такий звук є більш природнім.

4.  Навушники із шумозаглушенням кращі від звукоізолюючих навушників
Не вірно. Одні не кращі за інші — просто вони зовсім різні. Шумозаглушення — електронний процес. Всередині навушників, оснащених системою активного шумозаглушення, розташовані мікрофони. Їх завдання – вимірювання рівня навколишнього шуму біля вуха. Одержаний ззовні звуковий сигнал перетворюється в обернену хвилю (дзеркальне відображення) і передається на основний динамік.  Нова хвиля діє в протифазі (за исключением полезного сигнала – музыки) до шуму і, таким чином, зводить його звучання до нуля. Найкраще ця система працює для перманентних низькочастотних шумів нижче 1000Гц: гудіння авіаційних двигунів, вентиляційної системи тощо. Вона не працює ефективно під час пригнічення звуків мови або інших швидко змінних звуків.

Оскільки це електронний процес, вмонтована схема шумозаглушення вимагає присутності додаткового живлення від батареї. Також потрібно враховувати, що для всіх електронних схем є характерним шипіння та деякі спотворення під час цифрової обробки сигналу. Дехто скаржиться, що в результаті носіння шумозаглушуючих навушників, їм доводиться чути свистячий або шиплячий звук та відчувати зміну тиску повітря в вухах.

У звукоізолюючих навушників принцип роботи пасивний, у цьому вони схожі на беруші. М’які та податливі амбушюри, які компанія Shure використовує для своїх продуктів, щільно прилягають до вух та фізично блокують зовнішній шум від потрапляння у вухо. При цьому розмір має вирішальне значення для ефективності.  Ось чому всі продукти Shure комплектуються кількома амбушюрами на вибір – з різним розміром та різної форми.

Загалом, звукоізолюючі навушники є більш ефективними у боротьбі з шумом різного походження, ніж навушники із шумозаглушенням. По-перше, частотний діапазон та природа походження шумів значення не мають. По-друге, вони чудово підходять для захисту від звуків навколишніх голосів, шуму телевізора, музики, а також добре підходять для подорожей в літаках, поїздах та піших прогулянках. До того ж, вони не містять електронних компонентів, які б вимагали живлення від батареї або спричиняли шипіння чи гудіння.  Жодних сторонніх звуків — ось результат використання звукоізолюючих навушників.
Всі  навушники компанії Shure є навушниками звукоізолюючого типу

 

8-myths-about-ear-monitors-and-headphones-1

 

5.  Єдиний метод боротьби із неприємних запахом амбушюрів — їх заміна
Не вірно. З часом, синтетичні матеріали, що використовуються для виготовлення амбушюр, можуть накопичувати в собі неприємні запахи, яких важко позбутися. Проте, існує ряд заходів для продовження терміну їх експлуатації:

  • Перед тим, як відкласти навушники, протріть їх чистою тканиною або паперовим рушником.
  • Час від часу необхідно протирати поверхню подушечок вологою ганчіркою або невеликою кількістю миючого засобу. Це може бути засіб для миття посуду, який ефективно видаляє жирні плями та бруд із поверхні. Після цього обов’язково видаліть залишки миючого засобу за допомогою вологої ганчірки. Висушіть поверхню подушечок, використовуючи паперові рушники або шматок чистої тканини.
  • Просушіть амбушюри на сонці протягом 60-ти хвилин. Це може допомогти позбутися неприємного запаху.

Вчасно змінюйте амбушюри, користуючись аксесуарами від Shure. Крім цього, ви можете скористатися сервісом з пошуку магазинів  для покупки в магазині або он-лайн, переглянувши список  аксесуарів для навушників на сайті shure.com.

6.  З часом навушники псуються через виділення поту
Не вірно. Професійні виконавці зазвичай користуються навушниками від компанії Shure протягом багатьох років, виступаючи на сцені. Це означає, що вони одягають їх одразу на кілька годин поспіль, через що навушники піддаються досить вагомому впливу.  Всі навушники Shure проходять тестування в умовах присутності тепла, вологості та сольового аерозолю, що гарантує їх працездатність в подібних умовах.

В окремих випадках, надмірна вологість в навушниках може призвести до зниження їх продуктивності або зміни якості звуку. Після того, як навушник просихає (за ніч, наприклад), продуктивність повертається в нормальний стан. Дуже малоймовірно, що після кількагодинного використання на сцені або в тренажерному залі можна буде помітити якісь зміни в продуктивності.

Не зашкодить також протерти навушники після використання серветкою або рушником.
Звичайно, якщо для вушних моніторів користуватися поролоновими амбушюрами, то, за умов тривалого носіння, може знадобитися змінювати їх дещо частіше — наприклад, раз на тиждень. Пластикові та силіконові амбушюри не поглинають вологу, тож можуть використовуватися набагато довше, навіть в умовах посиленої експлуатації.
В інструкціях до навушників також згадується про необхідний догляд — регулярне очищення від бруду та залишків сірки. До того ж навушники Shure комплектуються спеціальними засобами для більш зручного й безпечного догляду.

 

8-myths-about-ear-monitors-and-headphones-2

 

7. Навушники з 4-ма гучномовцями кращі за навушники з одним або двома гучномовцями
Не вірно. Все це залежить від багатьох чинників. Навушники з одною парою гучномовців генерують звук в межах всього частотного діапазону (від 20Гц до 20кГц). Отже, для чого насправді використовують більшу кількість гучномовців? Є певні обмеження щодо того, що один гучномовець може робити. Ось деякі з них:

  • Забезпечити достатній рівень гучності без появи спотворень на певному етапі.
  • “Крива” звуку (відносні рівні частот від низьких до високих) може бути обмежена.
  • Будь-які зміни потребують застосування еквалайзера або іншого виду обробки сигналу.

Задля уникнення вищеописаних обмежень зазвичай використовують одразу кілька пар гучномовців. Тоді, завдяки фільтрації вдається чітко розподілити діапазон відтворюваних частот між гучномовцями.  В результаті підвищується ефективність і загальний рівень, якого може бути досягнуто. Це не та сама технологія, що використовується для стереозвуку. У даному випадку вхідний аудіо сигнал розділяється на 2 або більше звукових доріжок (залежно від кількості гучномовців), кожна з яких оптимізована для певного частотного діапазону.
Однак, це ще не гарантує того, що навушники з кількома гучномовцями працюватимуть продуктивніше за навушники з одною парою гучномовців. Насправді, погано спроектовані навушники з багатьма гучномовцями можуть відтворювати різні спотворення, які навряд чи сподобаються слухачам музики, і точно не підійдуть для використання під час роботи виконавців чи звукорежисерів.

8. Електростатичні гучномовці не відтворюють низьких частот, тоді як всі інші типи гучномовців це роблять
Не вірно. Це може стосуватися стандартних навушників та повнорозмірних акустичних систем. Проте це твердження не має жодного стосунку до вушних моніторів KSE1500 .
Традиційно для електростатичних гучномовців існує проблема з відтворенням нижніх частот з достатньою кількістю енергії, в той час як верхні частоти вони генерують надзвичайно продуктивно. Проте це не стосується мініатюрних електростатичних звукоізолюючих систем навушників, оскільки їхні гучномовці розташовуються всередині вушної порожнини. Через це об’єм повітря, що відділяє навушник від вушного каналу, є мінімальним. Тому продуктивність відтворення низьких частот навушниками KSE1500 залишається ефективною.

 

Найпоширеніші 8 міфів про навушники та вушні монітори