Точне співпадіння
Пошук в заголовках
Пошук за змістом
Пошук в записах
Пошук в сторінках
Вхід для дилерів

У Києві відбувся форум «Інновації в театрально-видовищних закладах культури»

У Києві відбувся форум «Інновації в театрально-видовищних закладах культури»

Нещодавно в Києві відбулася важлива подія — форум на тему: «Комплексні рішення технологічного оснащення сцени театрально-видовищних закладів культури. Тенденції та інноваційні технології для сцени театрально-видовищних закладів культури», що об’єднав людей різних професій: режисерів, художників, світлотехніків, звукоінженерів, творчих людей з різних міст, фахівців театрів, інсталяційних і прокатних компаній.

Відкриття форуму почалося з доповіді: «Цілі та завдання театрального форуму», яку підготував та конструктивно роз’яснив директор ТОВ «Юритмікс» — Молнар Олександр. Продовжив естафету театрального форуму технічний директор ТОВ «Юритмікс» — Марков Віктор, який деталано розкрив тему: «Законодавчі та нормативні документи — з чого починається комплексний підхід при реконструкції в театрі. Проблеми та їх вирішення на кожному з етапів реконструкції». Наступним доповідачем став Головін Сергій — технічний директор ТОВ «Тік-Так» з темою доповіді: «Цифрові та мережеві технології в звуковому устаткуванні». Під час доповіді було докладно роз’яснено специфікацію цифрових протоколів мережевого обладнання, частотну координацію та наведено багато прикладів з власної практики інсталяцій великих сцен та різних концертних майданчиків.

 

forum-theatr-01

Завдяки розгорнутій та обґрунтованій доповіді: «Акустика концертних і театральних залів. Практичні приклади реконструкції залів. Сучасні акустичні матеріали та рішення щодо зниження шуму від систем ОВК» від президента групи компаній «AcousticGroup» — Лівшиця Анатолія, та його колеги Фрідліба Євгена — керівника інженерного відділу компанії «AcousticGroup Україна, стало зрозумілим важливість збереження первинної акустики, а в довершенні покращення її за рахунок сучасних акустичних матеріалів, що застосовуються на практиці при реконструкції в театрально-видовищних закладах культури.

forum-theatr-02

Для багатьох присутніх на форумі справжнім відкриттям став Бороц Шандор — президент Угорського центру OISTAT (Міжнародна організація сценографів, театральних архітекторів і техніків театру), член правління Угорської асоціації театральної технології, він висвітлив тему: «Комплексні рішення технологічного оснащення театрів Європи. Театральний інженерний консалтинг». Угорський гість методично та продумано підготував свою доповідь, де кожний зміг перейняти досвід європейських колег у практичному застосуванні сучасних театральних технологій.

forum-theatr-03

Надзвичайну цікавість викликала тема: «Перспектива систем відображення в театральних об’єктах культури. Тенденції та інновації», яку презентував фахівець з AV систем компанії «Літер» — Русанов Олександр, разом з колегою Полішко Олександром — фахівцем з управління проектами. Вони продемонстрували об’єктивну доповідь про використання інноваційних технологій ХХІ століття в театрально-видовищних закладах культури. Поділилися своїми надбаннями функціональності візуального ефекту при застосуванні проекційного обладнання, світлодіодного рішення, або ж за допомогою конструювання з РК панелей різноманітних візерунків, усі елементи можуть між собою поєднуватися або використовуватися по окремо. Пізнавальною також стала інформація про використання “псевдо-голограм” в системах візуального оформлення сцени. Всі питання які були підняті, є особливо доцільними в сьогоденні, тому що використання їх можливе і поза межами майданчика сцени.

forum-theatr-04
Наступну демонстраційну тему форуму: «Сучасні протоколи управління світлом», представив спеціаліст із систем управління світлом — Вертей Валентин. Він показав багато можливих практичних застосувань різних сучасних протоколів за допомогою світлових пультів. Доповнив та продовжив тематику управління світлом — регіональний менеджер англійської компанії AVOLITES — Адилходжаєв Азіз з темою доповіді: «Критерії вибору системи управління світлом для театру, концертної діяльності, інсталяцій». Особливий інтерес викликала тема театрального режиму роботи системи Titan, де за допомогою різних режимів трекінгу можна здійснити практично будь-які задуми художника по світлу. Розгорнута тема стала своєчасною, тому послідовність ознайомлення з практичним використанням усіх можливостей операційної системи Titan, запланували продовжити наступного дня у формі семінару, де гостям продемонстрували значні можливості застосування пультів Avolites в театрах, інсталяціях і на ТБ. Завдяки широкій та вичерпній доповіді представника компанії Avolites для багатьох присутніх стало більш зрозумілим практичне управління сучасними світловими пультами в театрально-видовищних закладах культури і не тільки.

forum-theatr-05
На сьогодні в Україні немає учбових закладів, де готували б технічних працівників для роботи з сучасним інноваційним обладнанням, що так необхідне для театрально-видовищних закладів культури. Тому теми, які розглядалися під час форуму, були актуальними для усіх присутніх. Учасники вели активні дискусії та отримували обґрунтовані відповіді на свої питання від провідних фахівців, які з завзятістю ділилися своїм досвідом роботи в реконструкції та оснащенні театрально-видовищної сфери. Подібний формат живого спілкування організаторів та учасників форуму допоміг знайти відповіді на багато запитань у прийнятті комплексних рішень технологічного оснащення, тенденціях та інноваціях технологій для сцени театрально-видовищних закладів культури. В цілому, захід був дійсно раціональним та інформаційним, охопивши всі етапи практичного застосування та впровадження інновацій в театрально-видовищній сфері. Тож, організатори висловлюють щиру подяку всім, хто зміг відвідати захід, ставив слушні питання та давав фахові коментарі. Сподіваємось на подальше плідне спілкування та співробітництво.